Mediķiem izdevies glābt vīrieti, kuram vairākkārt apstājusies sirds, Mixnews.lv

Mediķiem izdevies glābt vīrieti, kuram vairākkārt apstājusies sirds

фото

Sabiedrība | 2014. gada 5. janvārī plkst. 12:35

Pateicoties mediķu neatlaidīgām pūlēm, pagājušā diennaktī izdevies glābt kāda vīrieša dzīvību, kuram ceļā uz slimnīcu vairākas reizes apstājusies sirdsdarbība, ziņo LETA.

Kā pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša, Latgalē sestdien saņemts izsaukums, ka 62 gadus vecam vīrietim sākušās pēkšņas sāpes krūtīs. Ierodoties pie pacienta, mediķi konstatējuši, ka vīrietis cieš no miokarda infarkta, un nekavējoties veikuši reanimācijas pasākumus.

Ceļā uz slimnīcu vīrietim vairākas reizes apstājusies sirdsdarbība, tāpēc transportēšanas laikā reanimācijas pasākumi veikti atkārtoti. Slimnīcā vīrieša stāvokli izdevies stabilizēt.

Kopumā mediķi pagājušā diennaktī saņēmuši 1087 izsaukumus, no tiem 143 saistīti ar dažādām traumām, tostarp cietuši vairāki bērni.

Slimnīcā ar abu plaukstu apdegumiem nogādāts kāds desmit mēnešus vecs bērns no Vidzemes, kurš mājās ar plaukstām bija piespiedies pie karstas krāsns. Savukārt Zemgalē kāds trīs gadus vecs puika, sēžot pie galda, uzrāvis sev virsū karstu ūdeni un ar kāju apdegumiem nogādāts slimnīcā. Vidzemē gadu vecs puika guvis sasitumus un smadzeņu satricinājumu, izkrītot no gultas.

Vēl Vidzemes apkaimē mediķi snieguši palīdzību arī kādam 46 gadus vecam vīrietim, kurš alkohola reibumā gulēja uz ceļa. Dzīrotājam bija iestājusies ķermeņa atdzišana, tāpēc viņš nogādāts slimnīcā.

Savukārt Latgalē alkohola reibumā traumas guvis 47 gadus vecs vīrietis. Pēc paša cietušā teiktā, viņš stallī nokritis no zirga un tur nogulējis vairākas stundas, kamēr tuvinieki viņu atraduši. Jātnieks ar galvas traumu un iespējamu mugurkaula lūzumu nogādāts slimnīcā.

Komentāri