Metropolīts Aleksandrs novēl, lai šis būtu miera un Dieva labvēlības gads (VIDEO), Mixnews.lv

Metropolīts Aleksandrs novēl, lai šis būtu miera un Dieva labvēlības gads (VIDEO) (3)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 7. janvārī plkst. 08:09

Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs Kristus piedzimšanas svētkos novēl, lai jaunais gads būtu miera un Dieva labvēlības gads.

Metropolīts norāda, ka neizsakāmi dziļa ir Kristus piedzimšanas svētku nozīme, neaptverama ir piedzimšanas teoloģija, neizsmeļams ir piedzimšanas svētku dievkalpojuma saturs.

"Diemžēl tik bieži mēs nepievēršam uzmanību šai diženajai garīgajai bagātībai un saskatām tikai svētku eglītes, dāvanas un svētku tirdziņus - to, ko svētkos ienesusi laicīgā pasaule," savā apsveikumā svētkos saka metropolīts.

"Šodien eņģeļi gavilē debesīs, brīnišķa zvaigzne norāda ceļu uz Bētlemi, priecājas gani, līksmo zeme, satikusi debesis! Dievbijīga prieka piepildīta ikviena ticīga sirds, jo Dievs iemiesojies, Dieva dēls kļuvis jaunavas dēls," uzsver Metropolīts, atsaucoties uz evaņģēlistu Jāni Teologu, kurš par Kristus iemiesošanos saka - "un vārds tapa miesa un mājoja mūsu vidū, un mēs skatījām Viņa godību, pilnu žēlastības un patiesības".

Jānis Teologs atgādina: "Kristū mums dāvāta svētība un patiesība, "prieks Svētajā Garā" (Rom.14, 17) un "mūžīgs mierinājums" (2 Tes.2, 16). Piedzimst Kristus, un piepildās cilvēka dvēseles ilgas - ar patiesās dievatziņas gaismu apspīdēta, tā savienojas ar augstākās garīgās pasaules noslēpumiem."

Metropolīts aicina ikvienu atvērt savu sirdi Kungam, sasniegt prieku saskarsmē ar Dievu, izjust lūgšanas saldmi. "Noticēsim no visas sirds, ar visu dvēseli, ka Kristus, iemiesojies mūsu pestīšanas labad, mūžīgi ir kopā ar mums - priekos un skumjās, bēdās un slimībās, traģēdijās, līdzīgās tai, kas skāra mūsu galvaspilsētu aizvadītajā gadā, cerībās, bez kurām nav iespējama cilvēka dzīve," akcentē Latvijas metropolīts Aleksandrs.

Viņš aicina mīlēt "mūsu žēlsirdīgo Pestītāju, Viņa visšķīsto māti, mūsu valdnieci jaunavu Dievadzemdētāju, svētos eņģeļus un aizbildņus Dieva priekšā".

"Mīlēsim mūsu svēto Baznīcu un saglabāsim paklausību tai, atceroties, ka Baznīcā notiek mūsu pestīšanas darbs. Ar patiesu mīlestību mīlēsim arī ikvienu cilvēku, kuru satiekam mūsu dzīves ceļā," svētkos aicina Latvijas metropolīts Aleksandrs.

Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25.decembrī un 26.decembrī, savukārt Pareizticīgā baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc tajā pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin 7.janvārī.

Komentāri 3
Mārītepirms 5 gadiem
Nekur pasaulē nav dzirdēts,ka krievu kopiena sev pieprasītu atsevišķu datumu Ziemassvētku svinēšanai.Viņi zin,ka tas nekad nenotiks,jo jādzīvo pēc tās valsts un nācijas likumiem ,kurā viņi atrodās!Kāpēc LATVIJĀ šie ieklīdeņi tā uzvedās?Tas tāpēc,ka LATVIJAS likumdevēji ir pārāk mīkstčaulīgi un joprojām-baidās,ko teiks Maskava,bet Maskavai to tikai vajaga,lai varētu nepārtraukti Latviju vainot visos pasaules grēkos.Latvijā valdības nāk un iet,bet jēlā un nevarīgā likumdošana paliek un ļauj Krievijai turpināt LATVIJU apriet un pazemot visas pasaules priekšā-NEPAMATOTI.Kur vēl krievi var baudīt tādas privilēģijas kā LATVIJĀ-nemācīties latviešu valodu,savus bērnus valsts skolās izglītot savā okupantu valodā un 9.maijā svinēt LATVIJAS okupāciju???!!!Jāpieņem beidzot OKUPĀCIJAS likums,kurš ir nobēdzināts"SAEIMAS"atvilknē,kārtējo reizi baidoties-ko teiks Maskava.Valdošo Bailes no Maskavas neļauj pamatnācijai pilnvērtīgi dzīvot LATVIJĀ-latvieši tiek diskriminēti paši savā TĒVZEMĒ un ir spiesti eksistenciālos nolūkos pamest LATVIJU.Bez DEOKUPĀCIJAS latvietim dzīve LATVIJĀ neuzlabosies,jo 50 procentīgā okupantu un ieklīdeņu varza ir nepanesama.1940.gadā LATVIJĀ latviešu bija 80 procenti un atgūstot neatkarību,šīs proporcijas ir jāatjauno!!!Tā tas notiek visā pasaulē,ka okupantiem okupētā valsts jāatstāj, kā arī okupētājvalsts sabraukušajiem civiliedzīvotājiem-starptautiski pieņemtās normas attiecās arī uz LATVIJU!Kad ,beidzot,LATVIJAS valsts vīri izpildīs valstij nepieciešamo DEOKUPĀCIJU,jo ir jāizbeidz okupantu un kolonistu ālēšanās latviešu valstī???!!!
Martinspirms 5 gadiem
taa metro pliits var kratiities uz krievzemi un te nesmirdeet. Visaa pasaulee kristieshi svin ziemassveetkus un jaunogadu kaa normaali cilveeki, tikai krievi propogandee un diskriminee ar saviem stulbajiem datumiem.
Karlapirms 5 gadiem
Daudz kas atkarigs no kremlja.
Ka kremlis savejiem sovinistiem liks, ta bus.