Pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos brīvdienu Latgalē izmanto vien retais , Mixnews.lv

Pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos brīvdienu Latgalē izmanto vien retais (1)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 7. janvārī plkst. 14:38

Iespēju 7.janvārī - pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos - paņemt brīvdienu Latgales pašvaldībās, kur bijusi šāda iespēja, izmantojis tikai retais, aģentūra LETA noskaidroja vietējās pašvaldībās.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Daugavpils pilsētas domes izpilddirektors Andrejs Kursītis, Daugavpilī šo iespēju izmantojuši ne vairāk kā desmit pašvaldības struktūrās strādājošie. Vēl vairāki cilvēki ir lūguši atbrīvojumu no darba uz dažām stundām.

Līdzīga situācija ir arī Rēzeknes pašvaldības struktūrās, kur iespēju šodien paņemt brīvdienu ir izmantojuši seši darbinieki.

Diezgan kūtri šādas iespējas izmantošanā bijuši Ludzas un Preiļu novada pašvaldības struktūrās strādājošie. No pašvaldību administrāciju pārstāvjiem iespēju paņemt pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos brīvdienu nav izmantojis neviens cilvēks.

Rīkojumus par to, ka 7.janvārī pašvaldību darbiniekiem - pareizticīgo un vecticībnieku konfesijām piederošiem ticīgajiem - Ziemassvētku svinēšanai tiek noteikta brīvdiena, ja darbinieks to pieprasa, Daugavpils, Preiļu novada un Ludzas novada pašvaldību vadītāji izdevuši, pamatojoties uz likuma par pašvaldībām 62.panta 6.punktu, atbilstoši likuma "Par svētku atceres un atzīmējamajām dienām" 1.pantam.

Darbiniekiem jāvienojas ar darba devēju, vai šī diena brīva būs uz atvaļinājuma rēķina, vai arī tiks atstrādāta citā laikā.

Savukārt Rēzeknē rīkojums izdots, pamatojoties uz Darba likuma 54.pantu un 56.panta 2.daļu. 7.janvāra brīvdiena būs jāatstrādā līdz mēneša beigām. Iespēju izmantot 7.janvāri, kad pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētkus, kā brīvdienu izmantojušas Līvānu vidusskola un Preiļu 2.vidusskola.

Otrdien mācību stundas mācību iestādēs plānots atstrādāt līdz mēneša beigām.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Daugavpils Izglītības pārvaldē, nevienā no pilsētas mācību iestādēm mācību process nav pārtraukts, jautājumus par brīvdienas piešķiršanu individuālā kārtībā risina mācību iestāžu direktori.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Vai tagad vecticībniekus arī sauc par pareizticīgiem?
Tad jau jāsaka pareizticīgie katoļi, pareizticīgie luterāņi, pareizticīgie kalvinisti, pareizticīgie sestās dienas adventisti, pareizticīgie babtisti...
Bet šiīti ar sunnītiem vēl nikni cīnās, kuri ir pareizākie.