Bērnu slimnīcas fondam saziedoti 134 kilogrami latu un santīmi, Mixnews.lv

Bērnu slimnīcas fondam saziedoti 134 kilogrami latu un santīmi

фото

Sabiedrība | 2014. gada 7. janvārī plkst. 18:03

Lielajā ziedojumu lādē Bērnu slimnīcai saziedotas monētas 1480,32 latu jeb 2106,31 eiro vērtībā, to kopējais svars ir teju 134 kilogrami un monētu saskaitīšanai tam paredzētajā iekārtā bija nepieciešama pusotra stunda, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Latvijas Komercbanku asociācijā (LKA).

2013.gada nogalē LKA aicināja iedzīvotājus sagatavoties eiro ieviešanai, ziedojot krājkasēs iekrātos santīmus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai.

Visvairāk ziedotie nomināli bija viena santīma monētas, kopskaitā 41 724, tām sekoja 30 126 divu santīmu monētas un 1451 piecu santīmu monēta.

Iedzīvotāji ziedojuši dažādos veidos - lati un santīmi nodoti labdarībai gan atsevišķi pa vienam, gan ielikti papīros un maisiņos, dažas monētas arī rūpīgi iesaiņotas, sadalot tās pa nomināliem.

Ziedojumu lādē atrodama arī citu valstu valūta, piemēram, Lietuvas liti, Polijas zloti un pat ASV centi. Labdarības lāde atradās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā no 2013.gada 19. līdz 30.decembrim.

"Iedzīvotāju dalība labdarības akcijā un arī saziedotais naudas apjoms ir ievērojams. Lai saskaitītu ziedojumu apmērus, vispirms nauda bija jāizžāvē, jo monētas bija samirkušas. Ilgais laiks no lādes atvēršanas līdz ziedojuma summas uzzināšanai uzskatāmi parāda skaidras naudas, īpaši monētu, apstrādes procesa sarežģītību. Ja iedzīvotājiem mājās joprojām ir santīmu monētas un ir iespējas, aicinām tās ziedot labdarībai - daudzās publiskās vietās ir pieejamas ziedojumu kastītes," sacīja LKA pārstāve Baiba Melnace.

Bērnu slimnīcas fonda projektu vadītāja Gunta Zaļaiskalna norādīja, ka monētu ziedošanas rezultāti apliecina, ka arī ar mazumiņu var sasniegt daudz. "Pateicoties cilvēku atsaucībai, no rekonstrukcijai nepieciešamās sākotnējās summas, kas latos bija 700 000, vairs nepieciešami tikai mazliet vairāk nekā 108 500 latu jeb, pārrēķinot jaunajā valūtā, mazliet vairāk par 154 000 eiro. Ceru, ka jau šajā gadā mums izdosies sākt plānotos rekonstrukcijas darbus," atzina Zaļaiskalna.

Komentāri