Apmaksātu rehabilitāciju var saņemt arī pusmāsas un pusbrāļi, Mixnews.lv

Apmaksātu rehabilitāciju var saņemt arī pusmāsas un pusbrāļi

фото

Sabiedrība | 2014. gada 8. janvārī plkst. 12:07

Rehabilitācijas atteikšana Zolitūdes traģēdijā bojā gājušas sievietes pusmāsai bija pārpratums, skaidro Labklājības ministrija (LM). Valsts apmaksātu sociālo rehabilitāciju var saņemt visi Zolitūdes traģēdijas seku novēršanā iesaistītie un cietušie, kā arī cietušo un bojā gājušo tuvinieki, tostarp pusmāsas un pusbrāļi, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāve Liene Užule.

Bezmaksas rehabilitāciju var saņemt arī traģēdijā iesaistīto tuvinieki, ar kuriem pastāv cieša psihoemocionālā saite, kas izpaužas kā "de facto" ģimenes saites. Katru situāciju individuāli izvērtē Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) speciālisti.

LM atvainojas traģēdijā pusmāsu zaudējušajai sievietei un izsaka nožēlu par notikušo pārpratumu. SIVA speciālisti ar viņu sazināsies un kundze saņems nepieciešamo sociālo rehabilitāciju, uzsvēra Užule.

Vienlaikus LM aicina traģēdijā cietušo vai bojāgājušo tuviniekus vērsties ministrijā, ja radusies neskaidra situācija vai neapmierinātība par saņemtajiem pakalpojumiem.

Līdz šim valsts apmaksāto desmit dienu sociālās rehabilitācijas kursu ir noslēguši 79 cilvēki, bet 21 cietušais saņem rehabilitāciju pašlaik. Kopumā līdz 6.janvārim rehabilitācijai pieteicies 341 traģēdijā cietušais.

Šis pakalpojums tiek piedāvāts, lai palīdzētu pārvarēt traģēdijas izraisītās psihoemocionālās sekas, sniegtu psiholoģisko atbalstu zaudējuma sāpju pārvarēšanai, stabilizētu psihoemocionālo stāvokli un nodrošinātu nepieciešamo funkcionēšanas spēju atjaunošanu un uzlabošanu, skaidro LM speciālisti.

Pakalpojumu var pieteikt sev piemērotā laikā, kā arī vienlaicīgi kopā visiem ģimenes locekļiem. Rehabilitācijas kursa laikā klienti uzturēsies divvietīgos numuros, iespējams, arī ģimenes numurā, un saņems ēdināšanu trīs reizes dienā. Vairāk par rehabilitācijas pakalpojumiem var uzzināt, zvanot uz tālruni 67 767 045, 67 771 013 vai 29 783 032.

7.janvārī Latvijas Televīzija (LTV) vēstīja, ka Zolitūdes traģēdijā bojā gājušas sievietes pusmāsai liegta valsts apmaksāta rehabilitācija, atteikumu pamatojot ar to, ka pusmāsa neesot māsa.

Abām sievietēm bijusi viena mamma, bet dažādi tēvi. Kad pēc traģēdijas, bojā gājušās pusmāsas vīra mudināta, sieviete vēlējās pieteikties rehabilitācijai, viņai atteikts, sakot, ka viņa neesot māsa.

Par šādu atteikuma iemeslu sieviete esot sāpināta, sakot - kad savulaik pildījusi amatpersonas deklarāciju, tad gan pusmāsa bija jānorāda pie tuviniekiem kā māsa.

Māsu zaudējusī sieviete LTV atzina, ka nepārdzīvo par palikšanu bez rehabilitācijas, bet gan par atteikuma iemeslu. Viņa uzrakstīja oficiālu pieprasījumu atbildīgajām institūcijām un solīja vērsties tiesā, ja arī tad saņems atteikumu.

Komentāri