Sals prasījis jau 33 cilvēku dzīvības, Mixnews.lv

Sals prasījis jau 33 cilvēku dzīvības

фото

Sabiedrība | 2013. gada 15. janvārī plkst. 18:02

Kopš 2012.gada decembra līdz šīs nedēļas sākumam, 14.janvārim, Latvijā nosaluši jau 33 cilvēki, informē aģentūra LETA.

Visu šo cilvēku nāves cēlonis bijusi ķermeņa atdzišana. 12 nosalušie atrasti Rīgā, un pieci no viņiem bijuši alkohola reibumā.

Kā skaidro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, atdzišanas rezultātā organisms sāk zaudēt siltumu ātrāk, nekā spēj to atjaunot. Alkohola lietošana būtiski palielina nosalšanas risku, jo tā ietekmē paplašinās ādas asinsvadi, mazinās drebuļu aizsargmehānisms un cietušais nespēj adekvāti uztvert apkārtni un notiekošo. Visjūtīgākie pret siltuma zudumu ir bērni un vecāka gadagājuma cilvēki.

Mediķu ieteikumi aukstajā laikā ir vienkārši - vilkt siltus, mitrumu necaurlaidīgus apavus, galvā likt cepuri un ap kaklu šalli, valkāt dūraiņus, jo tie silda labāk nekā pirkstaini cimdi, izvēlēties mitrumu necaurlaidīgas un siltumu saglabājošas virsdrēbes un vilkt vairākas apģērba kārtas, kas nav cieši pieguļošas ķermenim, tādējādi ļaujot asinsritei brīvi cirkulēt.

Kā ziņoja portāls Mixnews, šonedēļ Latvijā valdīs ziema ar sniegu un salu, bet brīvdienās gaidāms pat stiprs sals, kuru laikā vietām gaisa temperatūra pazemināsies līdz mīnus 26 grādiem.

Foto: segodnya.ua, chpravda.com, vesti.ru, diary.ru

Komentāri