Timrots: Ceļu policija sākusi strādāt efektīvāk, Mixnews.lv

Timrots: Ceļu policija sākusi strādāt efektīvāk

фото

Sabiedrība | 2014. gada 9. janvārī plkst. 12:53

Ceļu policijas rosība gadumijā parādījusi, ka ar esošajiem resursiem iespējams strādāt efektīvāk un redzamāk, uzskata raidījuma "Zebra" veidotājs Pauls Timrots, ziņo LETA.

To apliecinot veiktā aptauja, kurā piedalījās vairāk nekā 1000 iedzīvotāju. Analizējot aptaujas rezultātus, secināts - lielākā daļa respondentu 31.decembrī, 1. un 2. janvārī redzējuši vismaz vienu vai divas ceļu policijas ekipāžas. Neliela daļa pat trīs, četras un vairāk.

Tikai 28,4% respondentu gadumijā nav redzējuši nevienu ceļu policistu. Salīdzinot ar 2012. un 2013.gada Jāņiem, vērojama pozitīva tendence - toreiz nevienu ceļu policijas ekipāžu nebija redzējuši vairāk nekā puse aptaujas dalībnieku.

Aptaujātie norādījuši, ka svētku brīvdienās ceļu policija apturējusi 14% no kopējā respondentu skaita, kas ir divreiz vairāk nekā pērnā gada vasaras saulgriežos. Salīdzinājumā ar iepriekš veiktajām aptaujām šie rādītāji uzlabojušies (2013.gadā - 6,5%, 2012.gadā - 3,9%).

Jautājot, vai respondenti pamanījuši svētku brīvdienās ceļu policijas kampaņveidīgu transportlīdzekļu apturēšanu, viena trešdaļa paudusi apstiprinošu atbildi. Taču aizvien vairākums (62,4%) norādījuši, ka masveida reidus tomēr nav pamanījuši.

Aptaujas autori secina, ka salīdzinājumā ar pēdējo divu gadu Jāņiem vērojami uzlabojumi. Pērn veiktajā aptaujā par ceļu policijas reidiem saulgriežu laikā 85,2% cilvēku, kas piedalījās aptaujā, nebija pamanījuši solīto masveida automobiļu apturēšanu, bet 2012.gadā - 89,3%.

Kā norāda Timrots, policijā ne darbinieku, ne automašīnu skaits nav mainījies, bet ceļu policija kļuvusi divreiz pamanāmāka nekā iepriekš. "Izrādījās, ka tā prot strādāt ar tādām metodēm, kas līdz šim redzētas tikai ārvalstīs," secina aptaujas organizētājs.

Foto: reitingi.lv

Komentāri