Meklē deviņpadsmit jaunus dakterus-klaunus, Mixnews.lv

Meklē deviņpadsmit jaunus dakterus-klaunus

фото

Sabiedrība | 2014. gada 10. janvārī plkst. 16:21

Biedrība "Dr.Klauns" izsludinājusi pieteikšanos 19 jaunām dakteru-klaunu vakancēm, aģentūru LETA informēja biedrības vadītāja Marianna Milovska. Līdz 24.janvārim biedrība gaidīs pieteikumus no radošiem un atbildīgiem cilvēkiem, kuri vēlas kļūt par profesionāliem dakteriem-klauniem, pirms tam izejot aptuveni četru mēnešu ilgas apmācības.

Pieteikties aicināti interesenti no visas Latvijas, jo darba vietas tiks piedāvātas ne tikai Rīgas, bet arī reģionālajās slimnīcās, tostarp Ventspilī, Liepājā un Valmierā, aģentūrai LETA pastāstīja Milovska.

Svarīgākās īpašības, kas nepieciešamas dakterim-klaunam, ir artistiskums un radošās spējas, komunikabilitāte, gatavība mācīties un pilnveidoties, spēja atrast kopīgu valodu ar bērniem, izpratne par darba specifiku slimnīcā un psiholoģiskā gatavība iespējamām grūtībām.

Daktera-klauna pamatuzdevumi ir šoka situāciju mazināšana bērna hospitalizācijas laikā, uzmanības novēršana un sāpju sindroma mazināšana medicīnas procedūru laikā, psiholoģiskās atslodzes nodrošināšana pirms un pēc operācijām, bērna psiholoģiskā harmonizācija slimnīcā, izmantojot spēles un tiešo saskarsmi, kā arī motivēšana pareizai un jautrākai ēšanai un zāļu lietošanai.

Visbiežāk dakteri-klauni sniedz palīdzību bērniem, kuri iziet ilgstošu un agresīvu ārstēšanās procesu, bērniem, kuriem nepieciešama palīdzība, adaptējoties slimnīcas telpās, kā arī tiem mazajiem pacientiem, kuri atrodas krīzes situācijās vai bez vecāku uzraudzības.

Vairāk par pieteikšanos var uzzināt "Dr.Klauns" mājaslapā "www.drklauns.lv".

Kā ziņots, 1.jūlijā patstāvīgu darbu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) sāka Latvijā pirmā profesionālā dakteru-klaunu komanda. Vairāk nekā 80 cilvēki bija pieteikušies apmācībām, bet tikai 17 no viņiem tika dota iespēja tajās piedalīties un sākt darbu BKUS.

Komentāri