Notiks Ziemassvētku kaujas atceres pasākumi, Mixnews.lv

Notiks Ziemassvētku kaujas atceres pasākumi

фото

Sabiedrība | 2014. gada 11. janvārī plkst. 10:57

Pieminot Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kauju 97.gadadienu un kaujās kritušos latviešu strēlniekus, šodien notiks ikgadējie Ziemassvētku kauju atceres pasākumi, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas novada pašvaldībā.

Atceres pasākumi sāksies pl.14 ar Pirmā pasaules kara ieroču un ekipējuma demonstrēšanu Ziemassvētku kauju muzejā "Mangaļu mājas", kas atrodas Jelgavas novada Valgundes pagastā. Pēcāk pl.15.30 Babītes novada Antiņu kapsētā noritēs kritušo strēlnieku piemiņas brīdis un tiks dots jaunsargu svinīgais solījums.

Savukārt atceres pasākumu kulminācija sāksies pl.17 ar atmiņu ugunskuriem Ložmetējkalnā Jelgavas novada Valgundes pagastā. Pasākumā muzicēs Jelgavas novada orķestris "Zelmeri", kā arī koru un vokālo ansambļu dalībnieki.

Kā katru gadu, arī šogad tiks organizēts bezmaksas transports uz pasākumiem. 11.janvārī pl.13 transports aties no Jelgavas pilsētas kultūras nama. Savukārt atgriešanās no Ložmetējkalna uz Jelgavu paredzēta pl.20.

"Ziemassvētku kaujas atceres pasākums šogad ir īpašs, jo aprit tieši 100 gadi kopš Pirmā pasaules kara sākuma. Ar teatralizētu uzvedumu un koncertprogrammu palīdzību pieminēsim vēsturiskos notikums, šādā veidā sekmējot jauniešu un Latvijas iedzīvotāju interesi par mūsu tautas vēstures spilgtākajiem notikumiem Pirmā pasaules karā laikā," informēja Jelgavas novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Dzintra Zimaiša.

"Rīkojot atceres pasākumus, ik gadu redzam, ka apmeklētāju pulks aug - ierodas gan vēstures entuziasti, gan patriotiski noskaņoti cilvēki, kā arī ģimenes un skolēnu grupas. Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, NBS komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube, kā arī ārvalstu diplomāti un militārie atašeji, kopskaitā ap 20 personām," piebilda Zimaiša.

Atceres pasākumus organizē Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar Babītes novadu, Jelgavas pilsētas pašvaldību, Latvijas kara muzeju un Zemessardzes 52.kājnieku bataljonu.

Komentāri