Degvielas tirgotājs: Klienti ātri pārgāja uz eiro, tomēr rēķina latos, Mixnews.lv

Degvielas tirgotājs: Klienti ātri pārgāja uz eiro, tomēr rēķina latos

фото

Sabiedrība | 2014. gada 11. janvārī plkst. 15:04

Pēc Latvijas pievienošanās eirozonai klienti visai ātri pārgāja uz norēķiniem eiro, taču domās joprojām rēķina latos, par saviem novērojumiem aģentūru LETA informēja degvielas tirgotāja "Virši A" valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš.

Raksturojot klientus, Riekstiņš stāstīja, ka galvenokārt novērots apmulsums, ko rada norēķini ar lielākām naudas summām, piemēram, nerēķinoties ar latiem un saņemot lielāku atlikumu eiro valūtā, klientiem dažkārt šķitis, ka ir notikusi kļūda.

Liela daļa klientu atzinuši, ka galvā vai uz kalkulatora pārrēķina naudas summas uz latiem, lai apzinātos, vai pirkums ir dārgs un to var atļauties. Norēķiniem klienti drīz vien pārsvarā sākuši izmantot eiro banknotes vai bankas kartes un tikai retos gadījumos vēl sastopami klienti, kuri norēķinās ar lielām latu nomināla banknotēm vai sīknaudu.

Riekstiņš arī pats pastrādājis aiz kases un secinājis, ka darbs divās valūtās nav bijis viegls. "Visi apkalpojošajā sfērā strādājošie uz saviem pleciem ir iznesuši ārkārtīgi smagu darbu. Norēķini gan latos, gan eiro prasījuši intensīvu rēķināšanu, augstu koncentrēšanos, kā arī lielu mieru, jo ne visi pircēji pāreju uz jaunu valūtu uztvēruši pozitīvi," sacīja Riekstiņš.

"Lai arī klienti ir ņēmuši vērā ieteikumu, neizmantot tirdzniecības vietas kā maiņas punktus, iejūtoties operatora ādā, man gadījās sastapties ar klientu, kurš par nelielu pirkumu norēķinājās ar 100 latu banknoti. Bet vēl kāds cits klients norēķinājās ar lielu daudzumu santīmu. Šādi gadījumi operatoriem ir visizaicinošākie un no apkalpošanas viedokļa vislaikietilpīgākie," piebilda uzņēmējs.

"Virši A" ir 46 degvielas uzpildes stacijas un uzņēmums nodarbina vairāk nekā 320 darbiniekus. Kompānija darbojas kopš 1995.gada.

Foto: twitter.com/LatvijasBanka

Komentāri