"Saskaņas centra" atbalstītāju skaits pieaug līdz 25%, Mixnews.lv

"Saskaņas centra" atbalstītāju skaits pieaug līdz 25%

фото

Sabiedrība | 2013. gada 16. janvārī plkst. 10:32

"Saskaņas centra" (SC) atbalstītāju skaits pieaudzis līdz 25%, liecina jaunākās "Latvijas faktu" aptaujas rezultāti.

Ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, par šo politisko spēku balsotu 25,1% vēlētāju. Mēneša laikā atbalstītāju skaits SC ir palielinājies. Novembrī partijas reitings bija 22,9%.

Otrajā vietā ierindojas "Vienotība", kas piedzīvojusi mazāku atbalstītāju skaita pieaugumu. Par šī brīža premjera pārstāvošo partiju balsotu 18,5% balsstiesīgo. Mēnesi iepriekš tie bija 17,1%.

Par Nacionālo apvienību decembrī balsotu 7,6%, par Zaļo un zemnieku savienību - 6,7%.

"Reformu partijai" reitings vēl sarucis, salīdzinot ar mēnesi iepriekš, un tas ir tikai 2,7%. Novembrī vēlētāju skaits, kas būtu gatavi balsot par eksprezidenta Valda Zatlera partiju bija nedaudz lielāks - 3,7%, lai gan arī tas nepārsniegtu piecu procentu barjeru.

"Latvijas fakti" nomērījuši arī atbalstu Vladimira Lindermana partijas "Par dzimto valodu" - 0,4%, kā arī "Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā" atbalstītāju skaitu - decembrī tādu bija 0,8%.

Vēlēšanās nepiedalītos 13,6%, savukārt 24,4% nebija izlēmuši, par ko atdotu savu balsi.

Kā ziņoja portāls Mixnews, tuvākās Latvijā gan ir pašvaldību vēlēšanas, kas notiks 1.jūnijā. Ja pašvaldību vēlēšanas notiktu tagad, lielākā daļa - 29% Latvijas ekonomiski aktīvo pilsoņu vecumā no 18 līdz 55 gadiem arī balsotu par SC.

Komentāri