No LNMM struktūrvienībām pērn visvairāk apmeklēts mākslas muzejs Rīgas Birža, Mixnews.lv

No LNMM struktūrvienībām pērn visvairāk apmeklēts mākslas muzejs Rīgas Birža

фото

Sabiedrība | 2014. gada 12. janvārī plkst. 12:10

Pērn Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienības apmeklējuši 277 753 cilvēki, bet visvairāk - 122 605 cilvēki - apmeklējuši atjaunoto mākslas muzeju "Rīgas Birža", aģentūru LETA informēja LNMM reklāmas un informācijas darba kuratore Nataļja Sujunšalijeva.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) pērn pabijuši 92 419 apmeklētāji, izstāžu zālē "Arsenāls" - 45 484 cilvēki, bet LNMM galvenajā ēkā, kura rekonstrukcijas darbu dēļ bija atvērta tikai līdz 11.februārim, paspēja pabūt 15 225 cilvēki. Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā iegriezušies 2 020 apmeklētāji.

Kā atzīmēja Sujunšalijeva, neraugoties uz to, ka LNMM galvenā ēka ir slēgta rekonstrukcijai, kopējie apmeklējuma rādītāji LNMM struktūrvienībās 2013.gadā nav būtiski mainījušies, kas liecina, ka sabiedrībai ir liela interese par kultūru un mākslu. Sujunšalijeva pauda cerību, ka šogad, kad Rīga ir kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu, interese par mākslu pieaugs.

Visapmeklētākā LNMM izstāde pērn bijusi modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcija "No kara uz mieru. 1940.-1950. gadu mode" DMDM, kuru apmeklēja 23 335 interesenti. Otro un trešo vietu ieņem izstādes muzejā "Rīgas Birža": izstādi "Jūlijs Feders (1838-1909). Ainava" tur apmeklējuši 17 000 cilvēku un izstādi "Romantisma laiks. 19.gadsimta glezniecība no Jefa Rademakersa kolekcijas" - 14 184 mākslas mīļotāji. Ceturtajā un piektajā vietā ierindojušās izstādes "Arsenālā": izstādi "Ilmārs Blumbergs: "Es nemiršu"" tur apmeklējuši 8 514 cilvēki, bet "Purvīša balvas 2013" kolekciju aplūkojuši 7 575 cilvēki.

Minētajos datos nav ieskaitīts ievērojamais skatītāju pieplūdums Muzeju nakts laikā, kad vienas nakts laikā izstādi "Lehs Majevskis. 4 kustīgi dzejoļi" mākslas muzejā "Rīgas Birža" apmeklēja vairāk nekā 17 000 cilvēku, izstādi "Māris Maskalāns. Nagļi LV-4631" DMDM aplūkoja vairāk nekā 12 000 cilvēku, bet izstādi "Latviešu māksla trimdā" "Arsenālā" apskatīja vairāk nekā 11 000 cilvēku.

Aizvadītajā gadā LNMM realizējis plašu izglītojošo darbu. Visās struktūrvienībās kopumā novadītas 799 ekskursijas un 493 muzejpedagoģiskās nodarbības. No programmām 2013.gadā populārākās bijušas "Sarunas muzejā" un "Stunda muzejā", kas notiek visos LNMM muzejos, zīmēšanas nodarbības "Es un māksla", kas 2013.gadā norisinājās izstāžu zālē "Arsenāls" un mākslas muzejā "Rīgas Birža", kā arī muzeja "Rīgas Birža" programmas "Telpa, Tērps un Tēls" un "Terra incognita" ("Nezināmā zeme"). Visapmeklētākās nodarbības bijušas auduma apdrukas darbnīcas DMDM, arvien pieprasītāka kļūstot "Dzimšanas diena muzejā", kuru piedāvā mākslas muzejs "Rīgas Birža", DMDM, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs.

Tomēr nozīmīgākais notikums LNMM dzīvē 2013.gadā bijis tā galvenās ēkas rekonstrukcijas uzsākšana. Tāpat tiek izcelta Eiropas Muzeju speciālās balvas piešķiršana mākslas muzejam "Rīgas Birža", ierindojot to astoņu veiksmīgāko pēdējo divu gadu laikā jaunatklāto muzeju Eiropā kategorijā.

Sujunšalijeva stāstīja, ka LNMM šim gadam izvirzītās prioritātes ir veiksmīga Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas projektu realizācija, darbs pie projektiem 2015.gada pirmajā pusē saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē un gatavošanās LNMM galvenās ēkas atvēršanai pēc rekonstrukcijas.

LNMM ir lielākā profesionālās mākslas krātuve valstī, kas ieņem nozīmīgu vietu kultūras vērtību uzkrāšanā, saglabāšanā, popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs. Muzeja struktūrā ietilpst galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā, izstāžu zāle "Arsenāls", Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kā arī mākslas muzejs "Rīgas Birža".

www.facebook.com/ArtMuseumRigaBourse

Komentāri