Rīgā notiks vēstures rekonstrukcijas spēles, Mixnews.lv

Rīgā notiks vēstures rekonstrukcijas spēles

фото

Sabiedrība | 2014. gada 13. janvārī plkst. 11:12

Barikāžu atceres nedēļā 13.janvārī un 18.janvārī Rīgā notiks vēstures rekonstrukcijas spēles. Spēlēs piedalīsies skolēni gan no latviešu, gan mazākumtautību skolām. Jaunieši iejutīsies barikāžu dalībnieku un Ziemassvētku kauju dalībnieku tēlos. Ar skolēniem kopā būs barikāžu dalībnieki, kuri viņiem palīdzēs būvēt barikādes un stāstīs par notikumiem 1991.gada janvārī.

Sabiedrības integrācijas fonda projektu koordinatore Dita Auziņa stāstīja, ka spēles notiek ar mērķi vest kopā latviešu un mazākumtautību skolēnus, lai parādītu, ka barikādēs cīnījās pret cilvēkiem ar citādiem politiskajiem uzskatiem, nevis pēc tautības.

Latvijas Tautas frontes toreizējais priekšsēdētājs, 11.Saeimas deputāts Romualds Ražuks (RP), kurš piedalīsies spēlēs, stāstīja, ka vēlas nodot nākamajām paaudzēm izpratni par to, kāds spēks ir kopīgas idejas aizstāvēšanā. Viņš pauda, ka 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība vēlas nodot barikāžu atceres tradīciju tālāk - jaunajai paaudzei.

Ražuks uzsvēra, ka barikādes bija ne tikai cīņa par neatkarību, bet arī par demokrātiju, kurā visi var paust savu viedokli, pat ja tas ir kādam nepatīkams.

Šodien pl.15 Zaķusalā notiks vēstures rekonstrukcijas spēle par barikāžu laiku. To laikā notiks barikāžu ugunskuru iekuršana, dažādu uzdevumu veikšana sadarbībā ar 1991.gada barikāžu dalībniekiem.

Barikāžu dalībnieki dalīsies savos atmiņu stāstos, būs arī iespēja iestiprināties lauku virtuvē. Pēc rekonstrukcijas spēles dalībnieki tiks aicināti piedalīties barikāžu piemiņas pasākumos Zaķusalā.

18.janvārī pl.12 notiks vēstures rekonstrukcijas spēle par Ziemassvētku kaujām. Spēlēs būs fiziskās un intelektuālās komandu sacensības par Ziemassvētku kauju un Pirmā pasaules kara tēmu. Pēc spēlēm notiks dalībnieku apbalvošana un iestiprināšanās lauku virtuvē.

Foto: no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma, kasjauns.lv

Komentāri