Izsludina pieteikšanos Liepājas Kultūras balvai 2013, Mixnews.lv

Izsludina pieteikšanos Liepājas Kultūras balvai 2013

фото

Sabiedrība | 2014. gada 13. janvārī plkst. 20:35

No šī gada 13. janvāra Liepājas Kultūras pārvaldē var iesniegt pretendentu pieteikumus par notikumiem, sasniegumiem vai spilgtām idejām kultūrā, kas realizētas Liepājā 2013. gadā un kuras ir ļāvušas Liepājas vārdam izskanēt Latvijas un starptautiskā mērogā.

Pieteikumus Liepājas Kultūras pārvaldē var iesniegt līdz 3. februārim pl. 12:00, pirms tam rūpīgi iepazīstoties ar nolikumu un aizpildot pieteikuma anketu.

Liepājas Kultūras balvas iedibnātāja un idejas autore ir teju viņsaulē aizgājusī Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde, kas daudzu gadu garumā rūpējās par kultūras nozari Liepājā.

Šogad Liepājas Kultūras balvas pasniegšanas ceremonija notiks 28. februārī. Liepājas Kultūras balvas pretendents var būt gan fiziska, gan juridiska persona (kolektīvs, individuāls sasniegums, pasākums vai norise, kas apliecina izcilību, kreativitāti un nodrošinājis pozitīvu Liepājas publicitāti Latvijas, Eiropas vai pasaules mērogā).

Pretendentus balvai var izvirzīt gan fiziskas, gan juridiskas personas, pamatojot pretendenta sasniegumus ar aprakstu un materiāliem, kas šo sasniegumu pierāda (diplomi, goda raksti, publikācijas masu medijos utt.).

Atbilstoši nolikumam noformētus un sagatavotus pieteikumus Liepājas Kultūras balvai var iesniegt Liepājas Kultūras pārvaldē, Liepājas Latviešu biedrības namā, 2. stāvā, 96. kabinetā. Balvas nolikums pieejams internetā: "liepajaskultura.lv" un Liepājas Kultūras pārvaldē. Tālrunis informācijai: +37163483939.

Pirmo Liepājas Kultūras balvu par 2011. gada veiksmīgo sezonu saņēma Liepajas teātris. Žūrija izlēma balvas fondu – 3000 latu pasniegt Liepājas teātra kolektīvam.

Pagājušajā gadā Liepājas muzeja lielajā zālē, pulcējoties apmēram septiņdesmit aicinātajiem viesiem un nominētajām personām, 8. marta pēcpusdienā Liepājas Kultūras balva un 1000 latu naudas čeks tika pasniegts Liepājas Simfoniskajam orķestrim par iniciatīvu, veicinot latviešu mūsdienu orģinālmūzikas radīšanu un izcilu ieguldījumu Liepājas kultūras vēsturē, par Kristapa Pētersona un Ērika Ešenvalda Liepājas koncertiem un to spožu izpildījumu. Kā arī balvu saņēma Dace Bluķe par koncertcikla "Iededz gaismu!", festivāla "Via Baltica" un Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla projektu realizēšanu, nodrošinot kvalitatīvas mūzikas piedāvājumu Liepājā.

Liepājas Kultūras balva un 200 latu naudas čeks tika pasniegts:

  • Ingrīdai Lūrei par iniciatīvu, izveidojot Liepājā jaunu kultūras tradīciju – baletmeistara Leona Brunava piemiņai veltītu 1. Starptautisko Bērnu baleta un deju festivālu.

  • Sandrai Vensko par iniciatīvu – jauna literārā žurnāla "Vārds" radīšanu un izdošanu, veicinot kvalitatīvu literatūras procesu norisi un attīstību Liepājā un Latvijā.

  • Ilzei Balodei par izciliem jauktā kora "Laiks" sasniegumiem koru skatēs, par iniciatīvu, un māksliniecisko kvalitāti, izveidojot koncertuzvedumu "Putni" un atskaņojot G.F.Hendeļa oratoriju "Mesija".

  • Ilzei Valcei par izcilu kora "Intis" 25. jubilejas koncertu "Paralēles", Latvijas jauno, talantīgo komponistu piesaisti oriģinālkompozīciju radīšanā koriem un Liepājas pilsētas un novada koru virsvadību gatavošanās procesā XXV Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem.

  • Liepājas Metalurgu Tautas teātra režisorei Dainai Kandēvicai par Raiņa lugas "Pūt, vējiņi!" izcilu interpretāciju, iegūstot titulu "Gada izrāde 2011".

Liepājas Kultūras balva tika pasniegta arī Laurai Kravecai par augstāko apbalvojumu "Lidices rozi" Čehijas 40. starptautiskajā bērnu mākslas konkursā "Lidice 2012". Pārējie, kas bija nominēti Liepājas Kultūras balvai, saņēma pateicības par radošajiem sasniegumiem, popularizējot Liepājas vārdu un kultūru. Klātesošos priecēja mūziķa Goran Gora un viņa draugu uzstāšanās.

Foto:Edgars Phevičs

Komentāri