Slimnīcās ievietoti pirmie trīs gripas slimnieki, Mixnews.lv

Slimnīcās ievietoti pirmie trīs gripas slimnieki

фото

Sabiedrība | 2014. gada 15. janvārī plkst. 10:06

Aizvadītajā nedēļā pie ģimenes ārstiem vērsušies pieci gripas slimnieki, no kuriem trīs ievietoti slimnīcā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un augšējo elpceļu vīrusu monitoringa dati.

Kā aģentūru LETA informēja SPKC pārstāve Anete Vilciņa, ārpus gripas uzraudzības tīkla ir apstiprināts vēl viens gripas gadījums, tādējādi kopumā Latvijā līdz šim reģistrēti seši gripas slimnieki. Plašāku vīrusa izplatību epidemiologi prognozē janvāra beigās.

Citu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pagājušajā nedēļā pie ģimenes ārstiem vērsušies vidēji 784 pacienti uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir par 110,2% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Tomēr saslimšana joprojām ir zemāka, nekā reģistrēta pēdējās divās gripas sezonās attiecīgajā laika periodā, skaidro epidemiologi.

Augstākā saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām reģistrēta bērniem vecumā līdz 14 gadiem.

SPKC speciālisti joprojām aicina vakcinēties pret gripu, īpaši riska grupu iedzīvotājus, lai izsargātos no saslimšanas, kā arī smagām gripas vīrusa komplikācijām, piemēram, pneimonijas, sirds un plaušu slimību paasinājumiem un citiem smagiem veselības stāvokļiem, kas jāārstē slimnīcā.

Iedzīvotājiem, kuri ietilpst paaugstināta riska grupā, valsts gripas vakcīnu kompensē 50% apmērā. Tie ir cilvēki, kuri slimo ar hroniskām plaušu, sirds un asinsvadu, nieru un vielmaiņas slimībām, bērni no sešu līdz 23 mēnešu vecumam, cilvēki, kuri vecāki par 65 gadiem, grūtnieces, kā arī iedzīvotāji, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, un bērni līdz 18 gadu vecumam, kuri ilgstoši saņem terapiju ar "Ac.acetylsalicylicum".

Ja vakcinācija nav iespējama vai nav vēlama, SPKC aicina ievērot citus profilakses pasākumus, tostarp ievērot personīgo higiēnu - bieži mazgāt rokas, klepojot vai šķaudot lietot vienreizlietojamās salvetes un tamlīdzīgi. Tāpat svarīgi ievērot veselīgu dzīvesveidu, piemēram, ēdienkartē iekļaut svaigus dārzeņus un augļus, uzturēties svaigā gaisā, vēdināt telpas, izvēlēties laika apstākļiem piemērotu apģērbu.

Komentāri