Zolitūdes traģēdija: Ziedojumi un Rīgas domes pabalsti izmaksāti vēl 20 bojāgājušo tuviniekiem, Mixnews.lv

Zolitūdes traģēdija: Ziedojumi un Rīgas domes pabalsti izmaksāti vēl 20 bojāgājušo tuviniekiem

фото

Sabiedrība | 2014. gada 15. janvārī plkst. 13:01

Rīgas domes komisija, kas izveidota, lai sniegtu atbalstu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem, piešķīrusi pabalstu vēl 20 bojāgājušo ģimenes locekļiem, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Iepriekšējā sēdē, kas notika 17.decembrī, tika lemts par pabalstiem 12 bojāgājušo tuviniekiem. Tādējādi kopumā atbalstu saņēmuši 32 traģēdijā bojāgājušo cilvēku tuvinieki.

Rīgas Sociālā dienesta sagatavotajā ziņojumā sniegta informācija par bojāgājušo laulātajiem, bērniem un vecākiem, atsevišķos gadījumos arī vecvecākiem. Ziņojumā analizētas arī vairākas problēmsituācijas, kas saistītas ar nereģistrētajām vai šķirtajām laulībām, ārlaulības bērniem, sarežģītajām ģimenes attiecībām, radinieku prombūtni, atteikšanos iesniegt dokumentus. Viens jautājums atlikts līdz apstākļu noskaidrošanai, jo nav zināms bojāgājušā tēvs, divi jautājumi atlikti tehnisku iemeslu dēļ.

Komisija nolēma arī piešķirt pabalstus vienīgā apgādnieka bojāejas gadījumos - tie tiks izmaksāti no līdzekļiem, kas ziedoti, nenorādot mērķa grupu. Jau iepriekšējā komisijas sēdē tika pārrunāta ciešā sadarbība ar Labklājības ministriju, vairumu labdarības organizāciju, privāto uzņēmumu - tostarp "Maxima" ziedojumu piešķiršanā. Tagad šī sadarbība iedibināta arī ar Lietišķo sieviešu klubu, ABLV banku un Latvijas Pareizticīgās baznīcas sinodi.

Komisijas vadītāja, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa (SC) uzsver, ka komisija stingri ievēro vienveidības principu un pabalstu piešķiršanu atbilstoši Rīgas domes lēmumam. Juridiskie samezglojumi tiek risināti civilprocesa kārtībā, par pamatu ņemot mantojuma tiesības un neiesaistoties radinieku strīdos. Tas nozīmē, ka pabalstus saņems proporcionāli laulātais un lejupejošie vai augšupejošie radinieki - bērni un vecāki.

Komisija nolēma, ka pabalsti un ziedojumi nepilngadīgajiem pārskaitāmi uz īpaši atveramiem kontiem, kas būs lietojami pēc 18 gadu sasniegšanas vai pieejami aizbildņiem Rīgas Bāriņtiesas akceptētiem tēriņiem. Komisija arī vienojās, ka ziedojumu piešķiršanai cietušo ārstēšanai un rehabilitācijai nepieciešama stacionārās medicīniskās iestādes izziņa un ģimenes ārsta slēdziens un ieteikums.

Iebrūkot veikala "Maxima" griestiem, 21.novembrī Zolitūdē gāja bojā 54 cilvēki. Vairāki desmiti cilvēku guva smagus ievainojumus, divi joprojām ārstējas slimnīcās.

Atbalsta sniegšanai traģēdijā cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem Rīgas domē izveidota komisija, kurā darbojas Veidiņa, Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte, departamenta struktūrvienību vadītāji Mārtiņš Moors, Inga Solovjova, Baiba Skuja, Dainis Špeļs un Dace Bautre.

Komentāri