"Rīgas Galerijai" piespiedu kārtā būs jāatstāj telpas, Mixnews.lv

"Rīgas Galerijai" piespiedu kārtā būs jāatstāj telpas

фото

Sabiedrība | 2013. gada 16. janvārī plkst. 19:11

"Rīgas Galerijai" februārī piespiedu kārtā var nākties atstāt telpas Aspazijas bulvārī 20, ja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) nespēs nodrošināt galerijas esošajās telpās siltumapgādi.

Kā informēja galerijā, aizvadītā gada decembrī "Rīgas Galerija" saņēma VNĪ, kas ir ēkas Aspazijas bulvārī 20 īpašnieks, negaidītu lēmumu, kurā paziņots par siltumapgādes pārtraukšanu no šā gada 1.februāra.

Šādu lēmumu VNĪ pamatojusi ar viesnīcas "Rīga", kas atrodas Aspazijas bulvārī 22, plānotajiem vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem, kas padara neiespējamu siltumapgādi galerijas telpām.

"Rīgas Galerija" Aspazijas bulvārī 20 darbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Nomas līgums ar VNĪ bija noslēgts līdz 2014.gada 31.decembrim.

Galerija plānoja savu izstāžu darbību visam šim periodam, gatavojot arī savu piedāvājumu 2014.gada Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai un vairākām nozīmīgām latviešu mākslinieku personālizstādēm.

Galerijas pārstāvji norādīja, ka patlaban nekas nav zināms par to, kā tālāk attīstīsies "Rīgas Galerijas" dzīve, jo bez siltumapgādes galerija dzīvot nevar, jo tās uzraudzībā ir mākslas darbi, kas neapkurinātās telpās nedrīkst atrasties.

foto: latvia.travel

Komentāri