Plāno pārtraukt Saeimas sēžu tiešraides radio, Mixnews.lv

Plāno pārtraukt Saeimas sēžu tiešraides radio

фото

Sabiedrība | 2014. gada 16. janvārī plkst. 12:08

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) šodien deputātus informēja, ka Latvijas Radio 5 un Latvijas Radio 3 plāno pārtraukt iknedēļas parlamenta sēžu translācijas.

Āboltiņa aicināja apspriest šo jautājumu frakcijās un sniegt savu atbildi, lai varētu sagatavot atbildi Latvijas Radio, "kā mēs redzam šo situāciju par sabiedrības iespējām tikt informētai par to, kas notiek plenārsēdēs".

Latvijas Radio vēstulē Saeimai teikts, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ir atbalstīsi sabiedrisko pasūtījumu 2014.gadam, kurā lielāks uzsvars likts uz jauniešu programmas Latvijas Radio 5 attīstību.

Iepriekš Latvijas Radio 5 katru ceturtdienu translētas Saeimas plenārsēdes, ko "varētu uzskatīt par sava veida vēsturisku tradīciju, ko lielā mērā noteikusi līdzšinējie radio klausīšanas paradumi, taču līdz ar interneta izplatību tie strauji mainās".

Latvijas Radio valdes loceklis Jānis Siksnis vēstulē Saeimai pauž viedokli, ka, būtiski mainot Latvijas Radio 5 skanējumu, šāda prakse turpmāk nebūtu vēlama, jo parlamenta translāciju saturs neatbilst plānotajam radiostacijas formātam un vairuma jauniešu auditorijas interesēm.

"Šāds lēmums gan nebūt nenozīmē, ka programmas klausītāji netiks informēti par aktuālākajiem notikumiem valstī," norādīts vēstulē, skaidrojot, ka klausītājiem tiks sniegti ziņu, informatīvi izglītojoši un kultūras raidījumi.

Radio turpinās pārraidīt Saeimas plenārsēdes savā mājaslapā "latvijasradio.lv", līdz ar to iespēja sekot līdzi norisēm parlamentā būs tikpat lielam interesentu skaitam kā līdz šim, klāsta Siksnis.

Komentāri