Gaismas pils nodošanai ekspluatācijā saņemti 15 no 17 nepieciešamajiem atzinumiem, Mixnews.lv

Gaismas pils nodošanai ekspluatācijā saņemti 15 no 17 nepieciešamajiem atzinumiem

фото

Sabiedrība | 2014. gada 17. janvārī plkst. 10:19

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunā ēka jeb "Gaismas pils" nodošanai ekspluatācijā ir saņemti 15 no 17 nepieciešamajiem atzinumiem, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" informēja kultūras ministre Dace Melbārde.

Patlaban notiek ēkas iekārtošana ar mēbelēm. Bibliotēkas atklāšana plānota 29.augustā, atgādināja Melbārde.

Ministre informēja, ka patlaban intensīvākais darbs notiekot ar ēkas ugunsdrošības pārbaudi.

Melbārde uzsvēra, ka "Gaismas pils" pabeigšana notieks saskaņā ar laika grafiku un Kultūras ministrijas interesēs neesot sasteigt šo procesu. Ja arī notiekot kādas aizķeršanās, tās termiņu ziņā esot nelielas.

Kā norādīja kultūras ministre, būvniecības darbi ir pabeigti, tomēr, ņemot vērā, ka ēka vēl nav nodota ekspluatācijā, patlaban to vēl nevar izmantot kā bibliotēku ar pilnām funkcijām.

Ministre arī atgādināja, ka jau šonedēļ grāmatu ķēdē uz jauno ēku simboliski uz tautas grāmatu plauktu tiks pārnestas pirmās grāmatas.

Kā ziņots, sestdien, 18.janvārī, ar LNB jaunās ēkas saimnieka direktora Andra Vilka, arhitekta Gunāra Birkerta, valsts amatpersonu un ārvalstu viesu piedalīšanos īpašā ceremonijā tiks atzīmēta pirmās grāmatas ienākšana bibliotēkā. To palīdzēs īstenot nodibinājuma "Rīga 2014" un LNB organizētā akcija "Gaismas ceļš - grāmatu draugu ķēde", atklājot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu Rīgā. Aprīlī lasītājiem durvis vērs pirmās lasītavas, kas tiks atvērtas pakāpeniski - stāvu pa stāvam, procesu noslēdzot augusta pēdējā nedēļā.

29.augustā - savā 95.dzimšanas dienā - LNB plāno jaunās ēkas oficiālo atklāšanu. Līdz atklāšanai uz jauno ēku būs pārvietoti vairāk nekā četri miljoni speciāli apstrādātu un sagatavotu krājuma vienību. Visu nākamo gadu bibliotēkā jau ieplānoti daudzi Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumi, izstādes, konferences, diskusijas, koncerti un citas publiskas norises.

Komentāri