Rīgas iedzīvotāji negrib tērēt naudu namu siltināšanai, Mixnews.lv

Rīgas iedzīvotāji negrib tērēt naudu namu siltināšanai

фото

Sabiedrība | 2013. gada 17. janvārī plkst. 08:35

Dzīvojamo namu siltināšanu Rīgā kavē iedzīvotāju negatīvā attieksme pret jebkādiem piedāvājumiem tērēt naudu, ceturtdien Latvijas Radio atzina Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Viņš pastāstīja, ka cilvēki 2009., 2010., 2011.gadā bija kategoriski pret jebkādiem ieguldījumiem un sarunām par kredīta ņemšanu, jo bija krīze un cilvēkiem nebija naudas nomaksāt kārtējos rēķinus.

Šobrīd jautājums ir aktualizēts, un Rīgas namu apsaimniekotājs "Rīgas namu pārvaldnieks" ir novadījis aptuveni 600 sapulču par namu siltināšanas jautājumiem.

"Varu prognozēt, ka Rīgā pirmie taustāmie rezultāti, runājot par māju siltināšanu, parādīsies pēc 2-3 gadiem," teica Rīgas mērs un norādīja uz Liepājas pieredzi, kur pirmie taustāmie rezultāti bija pēc astoņu gadu darba.

Pēc Ušakova teiktā, lai nosiltinātu visas Rīgas dzīvojamās ēkas, ir nepieciešami 900 miljoni latu. Eiropas Savienība finansē pusi no ēku siltināšanas izmaksām, bet otra puse ir jāsamaksā rīdziniekiem.

Ušakovs norādīja - ja ēkas netiks renovētas, padomju laikos būvētais dzīvojamais fonds pēc 30 gadiem sāks lēnām brukt. Tāpat viņš vērsa uzmanību uz augstajiem apkures tarifiem - ēku energoefektivitātes celšana ļautu samazināt sltuma patēriņu un attiecīgi rēķinus.

Galvaspilsētas mērs arī atgādināja, ka Rīgā ir nosiltinātas 62 skolas un bērnudārzi.

foto: ushakov.lv

Komentāri