ASV vēstniecība no februāra ieviesīs jaunu sistēmu pierakstam uz vīzu intervijām, Mixnews.lv

ASV vēstniecība no februāra ieviesīs jaunu sistēmu pierakstam uz vīzu intervijām

фото

Sabiedrība | 2014. gada 17. janvārī plkst. 12:26

No 2014.gada 2.februāra, iesniedzot ASV vīzas pieteikumu ASV vēstniecībā Latvijā, vīzas pieprasītājiem būs jāizmanto jauna sistēma, lai pierakstītos uz interviju un saņemtu ASV vīzas, aģentūru LETA informēja ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļā.

Jaunā sistēma ietver jaunu interneta vietni, Zvanu centru, nodevu apmaksas iespējas un kurjera pakalpojumus pasu nogādāšanai saņēmējiem. ASV mērķis ir nodrošināt visiem ASV vīzu pretendentiem efektīvu, viegli saprotamu un standartizētu vīzu pieprasīšanas procesu. ASV Valsts departaments ievieš jaunu vīzu pieprasīšanas kārtību visā pasaulē saskaņā ar Globālā atbalsta stratēģiju.

No 2014.gada 2.februāra visa nepieciešamā informācija par pieteikšanos ASV vīzai būs pieejama interneta vietnē "www.ustraveldocs.com" angļu, latviešu un krievu valodā. Šajā lapā vīzu pieprasītāji varēs aizpildīt vīzas pieprasījuma veidlapu, uzzināt, kādi dokumenti ir nepieciešami vīzas noformēšanai, apmaksāt nodevas un pieteikties intervijai ASV vēstniecībā Rīgā.

2.februārī darbu sāks arī jaunais Zvanu centrs. Vīzu pieprasītāji atbildes uz jautājumiem par vīzu pieprasīšanu varēs saņemt angļu, latviešu vai krievu valodā, sazinoties ar Zvanu centru pa tālruni, e-pastu vai izmantojot tiešsaistes tērzēšanas iespējas darbdienās no pl.8:00 līdz pl.20:00. Saskaņā ar ASV Valsts departamenta noslēgto līgumu interneta vietni un Zvanu centru uzturēs kompānija "Stanley Associates Inc. (CGI Federal)".

ASV vīzu pieprasītāji varēs pieteikties intervijai vēstniecībā tiešsaistes režīmā interneta vietnē vai sazinoties ar Zvanu centru. Pēc vīzas intervijas pretendenti pasi ar jauno vīzu saņems ar piegādi mājās vai darbavietā bez papildu maksas. Vīzu pieprasītājiem vēstniecībā parasti būs jāierodas tikai vienu reizi.

Latvija turpina dalību ASV Bezvīzu programmā ("Visa Waiver Program"). Lielākā daļa Latvijas pilsoņu, dodoties uz ASV tūrisma braucienā vai komandējumā, turpinās to darīt bez vīzas, izmantojot ESTA ceļošanas sistēmu ("https://esta.cbp.dhs.gov/").

Uz visiem vīzu pieprasījumiem, kas veikti līdz 2.februārim, pat ja intervija ir paredzēta pēc šī datuma, attiecas pašreizējās prasības, kas aprakstītas ASV vēstniecības Latvijā interneta vietnes "http://latvian.riga.usembassy.gov" sadaļā Vīzas.

Komentāri