RTU apzinās atsevišķu struktūrvienību vājumu, tomēr slēgšanu neplāno, Mixnews.lv

RTU apzinās atsevišķu struktūrvienību vājumu, tomēr slēgšanu neplāno

фото

Sabiedrība | 2014. gada 17. janvārī plkst. 20:19

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) apzinās atsevišķu struktūrvienību vājumu, tomēr tās slēgt nav plānots, aģentūrai LETA skaidroja RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes sekretariātu ir veikusi Latvijas zinātnes starptautisko izvērtējumu, kurā secināts, ka Latvijā līdzās 49 spēcīgiem un 77 apmierinošiem zinātniskajiem institūtiem un augstskolu struktūrvienībām ir 22 vāji, kurus eksperti iesaka slēgt.

Tā vietā, lai slēgtu vāji novērtētos institūtus, IZM plāno tiem ar 2015.gada 1.janvāri neaprēķināt un nepiešķirt zinātnes bāzes finansējumu.

Šo institūciju vidū ir arī sešas RTU struktūrvienības - Autotransporta institūts, Datorvadības, automātikas un datortehnikas institūts, Humanitārais institūts, Radioelektronikas institūts, Siltumenerģētisko sistēmu katedra un Varbūtības teorijas un matemātiskās statistikas katedra.

RTU zinātņu prorektors uzsver, ka minētās struktūrvienības nav patstāvīgas, bet ir daļa no fakultātēm, tādējādi arī studiju realizēšanas procesa. Viņš atzīst, ka atsevišķi institūti zinātnes jomā ir vāji un "ne visi izdzīvos", tomēr vienlaikus uzsver, ka zinātniskā darbība jebkurā gadījumā veicina studiju procesa līmeņa celšanos.

Tāpat Juhna skaidro, ka valsts atsevišķi nevienai RTU struktūrvienībai finansējumu nepiešķir. Tas tiek piešķirts universitātei kopumā, kas arī tālāk lemj par tā sadali.

"Mēs neatkarīgi varam lemt par finansējuma sadali starp iestādes struktūrvienībām un to arī darām, iekšēji atbalstot tos, kas ir spēcīgi, piemēram, robotikas jomu," sacīja universitātes pārstāvis.

Foto: mumspiederdebesis.lv

Komentāri