Aptuveni 100 pareizticīgie iegremdējas Daugavā pie 11.novembra krastmalas, Mixnews.lv

Aptuveni 100 pareizticīgie iegremdējas Daugavā pie 11.novembra krastmalas

фото

Sabiedrība | 2014. gada 19. janvārī plkst. 15:20

Stiprais sals svētdien neatturēja aptuveni 100 pareizticīgos, kuri Rīgā 11.novembra krastmalā iepretim Lielā Kristapa statujai iegremdējās Daugavā, lai atzīmētu ūdens iesvētīšanu Kunga Kristīšanas svētkos, novēroja aģentūra LETA.

Pirms ūdens iesvētīšanas pareizticīgo mācītāji kora pavadībā skaitīja lūgsnas latviešu un krievu valodā, kā arī iesvētīja klātesošos. Pēc tam mācītāji iesvētīja ūdeni, iegremdējot tajā krucifiksu, un pēcāk ar iesvētīto upes ūdeni apsmidzināja sapulcējušos.

Ceremoniju vēroja vismaz 100 cilvēku un teju visi arī pēc tam stājās rindā, lai iegremdētos āliņģī. Starp rituāla dalībniekiem bija manāmi dažāda vecuma vīrieši un sievietes, arī bērni. Iegremdēšanās noslēdzās ar ikonas un krucifiksa noskūpstīšanu.

Pēc iegremdēšanās cilvēkiem bija iespēja baudīt siltu tēju un maizītes. Notiekošo vēroja glābēji un policisti.

Kā skaidro baznīcas preses dienests, 19.janvārī Pareizticīgā baznīca svin vienus no gada lielākajiem svētkiem - Kunga Kristīšanas svētkus, kurus dēvē arī par Dieva Parādīšanās svētkiem, kad notiek Lielā ūdens iesvētīšana. Šajā dienā iesvētīto ūdeni ticīgie glabā visu gadu un ar to, piemēram, iesvēta savas mājvietas.

Krusta gājieni uz tuvāko ūdenstilpni un ūdens iesvētīšana ar gremdēšanos iesvētītajā ūdenī šodien notiks Madonā, Jēkabpilī, Ludzā, Līvānos un citviet Latvijā. Jau trešo gadu ar Rīgas pašvaldības atbalstu Latvijas Pareizticīgā baznīca turpina ūdens iesvētīšanas tradīciju arī Rīgā.

FOTO: dinaburg.eu

Komentāri