Par klienta sprādzēšanu pie guļvietas aprūpes centra Gaiļezers vadītājai piemēro naudas sodu, Mixnews.lv

Par klienta sprādzēšanu pie guļvietas aprūpes centra Gaiļezers vadītājai piemēro naudas sodu

фото

Sabiedrība | 2014. gada 20. janvārī plkst. 13:52

Par klienta fiksēšanu pie guļvietas Rīgas sociālās aprūpes centra "Gaiļezers" vadītājai Ļubovai Zakai piemērots 280 eiro liels naudas sods, aģentūra LETA uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 2013.gada decembrī LM un Rīgas domes Labklājības departamenta speciālisti "Gaiļezerā" konstatēja nelikumīgu klientes fiksēšanu pie guļvietas. LM uzsāka administratīvā pārkāpuma lietvedību, bet Rīgas dome izveidoja gadījuma izmeklēšanas komisiju un uz izmeklēšanas laiku atstādināja centra direktori.

LM ir noslēgusi savu pārbaudi, un tajā ir pierādīta "Gaiļezera" direktores vaina, kā rezultātā viņai piemērots naudas sods, aģentūrai LETA pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče. Zaka sodīta par normatīvajos aktos noteiktās sociālo pakalpojumu kvalitātes nenodrošināšanu un sociālo pakalpojumu sniedzēja neatbilstību normatīvo aktu prasībām, konkrēti, par personas tiesību un privātās dzīves neaizskaramības pārkāpumu - klienta fiksāciju pie gultas.

Zaka var pārsūdzēt LM lēmumu līdz 3.februārim. Līdz tam pašam datumam būtu jānomaksā arī soda nauda. Kupče sacīja, ka tā vēl neesot samaksāta.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domes Labklājības departamentā, Zaka uzrakstījusi atlūgumu no 27.februāra. Uzreiz pēc direktores aiziešanas uz šo vakanci tiks izsludināts konkurss.

Kā liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datubāzē pieejamā valsts amatpersonas deklarācija, Zaka 2012.gadā sociālās aprūpes centra vadītājas amatā nopelnījusi 15 812 eiro (11 113 latus), tomēr tas nav bijis vienīgais viņas ienākumu avots. Zaka saņēmusi 6700 eiro pensiju, 435 eiro apdrošināšanas atlīdzību, guvusi 1022 eiro ienākumus no saimnieciskās darbības un komercdarbības SIA "Bravo", kā arī procentu maksājumus no dažādām bankām kopumā 7427 eiro apjomā. Zaka deklarējusi arī 2947 eiro ienākumus no SIA "Orthotech-baltic" un 895 eiro ienākumus no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Zaka deklarējusi bezskaidras naudas uzkrājumus "Nordea" un "ABLV" bankās kopumā 295 000 eiro apjomā, viņai pieder "Nordea bank Finland PLC Latvijas filiāle" obligācijas 205 950 eiro vērtībā, kā arī ieguldījumu fondi šajā bankā 200 000 eiro vērtībā. Zaka izsniegusi divus apjomīgus aizdevumus - vienu 1,77 miljonu apjomā, otru - par 116 565 eiro.

Sociālās aprūpes centra vadītāja 2012.gadā saņēmusi četru aizdevumu atmaksu kopumā 322 675 eiro apjomā, izsniegusi vienu aizdevumu 11 037 eiro apjomā, kā arī pati atdevusi 201 962 eiro aizņēmumu. Viņa veikusi vienu pirkumu 73 455 eiro vērtībā.

Zakas īpašumā ir divas privātmājas ar zemi Jūrmalā, kā arī zeme, dzīvoklis un nedzīvojama telpa Rīgā. Sociālās aprūpes centra vadītājai pieder 2012.gada izlaiduma vieglā automašīna "Porsche Cayenne".

Komentāri