Latvijā liedz iebraukt Krievijas ekstrēmistu ideju atbalstītājam, Mixnews.lv

Latvijā liedz iebraukt Krievijas ekstrēmistu ideju atbalstītājam

фото

Sabiedrība | 2013. gada 17. janvārī plkst. 15:24

Latvijā liegts iebraukt vienam no Krievijas ekstrēmistu ideju atbalstītājiem Maksimam Marcinkevičam, kurš šonedēļ Rīgā bija iecerējies sarīkot semināru, aģentūrai LETA apstiprināja Drošības policijas (DP) priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

DP nekomentē, kāpēc jaunajam vīrietim liegts Latvijā iebraukt.

Aģentūra LETA pārliecinājās, ka interneta vietnē "youtube.com" Marcinkevičs ievietojis video, kurā viņš tērpies melnā kreklā "ekstrēmisma mīlētājiem no Latvijas" paziņo, ka 19.kanvārī atbraukšot ciemos un novadīšot pāris seminārus, kuros izstāstīšot, kā jārīkojas pratināšanās un cietumos. Vīrietis arī sola semināru "netici, nebaidies, nestrādā" jeb par to, kā neiet uz darbu.

Aģentūras LETA arhīvā atrodamā informācija, piemēram, 2007.gadā vēstīja, ka organizācija Nacionālsociālistiskā sabiedrība (NSO) uztur neonacistu aktivitātēm veltītu interneta mājaslapu. NSO mērķis ir "krievu nacionālsociālisma ideoloģijas propaganda" un viens no grupējuma aktīvistiem - Maksims Marcinkevičs - savulaik arestēts apsūdzībās par rasu naida kurināšanu. Arī Marcinkevičs internetā izplatījis ekstrēmiska satura videoierakstus.

Foto: no vietnes oyo.lv

Komentāri