Arī Jūrmalā aizliedz atrasties uz ledus, Mixnews.lv

Arī Jūrmalā aizliedz atrasties uz ledus

фото

Sabiedrība | 2014. gada 20. janvārī plkst. 20:36

Ņemot vērā faktisko ledus stāvokli Lielupē un Rīgas jūras līcī, kā arī hidrometeoroloģiskās prognozes, Jūrmalas pašvaldība no 17.janvāra noteikusi paaugstinātas bīstamības stāvokli un aizliegumu atrasties uz ūdenstilpņu ledus Jūrmalas administratīvajā teritorijā, tostarp Rīgas jūras līcī, kur šajās dienās sāk veidoties ledus, un Lielupē, ko jau klāj nestabila ledus kārta, informēja Jūrmalas pilsētas domē.

Pašvaldības speciālisti norāda, ka ūdenstilpēs izveidojusies ledus kārta nav pietiekami bieza, stabila un droša, tāpēc atrašanās uz ledus var apdraudēt cilvēku dzīvību. Tāpat pašvaldība uzsver, ka aizliegums attiecas gan uz makšķerniekiem, gan pastaigu cienītājiem.

Jūrmalas pašvaldības policijas glābšanas dienests aicina būt īpaši piesardzīgiem un nepieļaut, ka uz ledus atrodas bērni un pusaudži.

Jūrmalas pašvaldības policijas glābšanas dienests seko līdzi situācijai ūdenskrātuvēs, pastāvīgi tiek veikti ledus mērījumi, un, mainoties ledus stāvoklim un hidrometeoroloģiskajām prognozēm, paaugstinātas bīstamības stāvoklis un aizliegums atrasties uz ūdenstilpņu ledus var tikt atcelts.

Ūdenskrātuvju krastos pie Slokas karjera, Melnezera, Slokas ezera un pie Lielupes Jūrmalas teritorijā ir izvietotas informatīvas brīdinājuma zīmes, kas aizliedz atrasties uz ledus. Atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem par aizlieguma neievērošanu var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 40 eiro apmērā.

Pašvaldības policijas inspektori regulāri veic dežūras makšķernieku iecienītākajās vietās gar Lielupes krastiem. Savukārt Jūras līča pludmalē trīs glābšanas stacijās - Kauguros, Majoros un Bulduros - ziemas sezonā gaišajā diennakts laikā dežurē glābšanas dienests, bet glābšanas stacijās Jaunķemeros, Dubultos un Mellužos, gādājot par cilvēku drošību, tiek veikta videonovērošana.

Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā paaugstinātas bīstamības uz ledus periods noteikts kopš 21.decembra. Šajā laikā iedzīvotājiem atrasties uz ūdenstilpju ledus ir aizliegts un saskaņā ar sabiedriskās kārtības noteikumiem par prasību neievērošanu var uzlikt naudas sodu līdz 71 eiro. Ja minēto prasību neievērošanas dēļ personu glābšanas darbos tiks norīkoti speciālie dienesti, naudas sods varēs sasniegt no 142 līdz 350 eiro.

Pēdējo divu dienu laikā, kad sals pieņēmies spēkā un ūdenskrātuves aizsalst, Rīgas pašvaldības policija (RPP) uz ledus iztraucējusi 73 makšķerniekus un gājējus, aģentūrai LETA pastāstīja RPP Ūdenslīdēju, glābēju un civilās aizsardzības nodaļas priekšnieks Edgars Rudzītis.

Veicot ledus mērījumus, redzams, ka ledus sega stiprajā salā pamazām kļūst arvien biezāka. Pamatojoties uz Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienesta sniegto informāciju, paaugstinātas bīstamības periods uz ūdenstilpju ledus tuvāko dažu dienu laikā varētu tikt atcelts, taču uz tekošiem ūdeņiem, piemēram, Daugavas, liegums varētu būt spēkā ilgāku laiku.

Foto: mixnews.lv

Komentāri