Par četriem miljoniem remontēs Rīgas mikrorajonu iekšpagalmus, Mixnews.lv

Par četriem miljoniem remontēs Rīgas mikrorajonu iekšpagalmus

фото

Sabiedrība | 2013. gada 17. janvārī plkst. 16:46

Rīgas pašvaldība šogad ieguldīs aptuveni 4 miljonus latu, lai remontētu iekškvartālus Iļģuciemā, Imantā, Zolitūdē un Dārziņu apkaimē, taču būvdarbi turpināsies arī Purvciemā un Pļavniekos, kur daļa darbu pērn nav pabeigti vai izpildīti nekvalitatīvi, šodien preses konferencē atzina Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Kā ziņots, pērn iepirkuma konkursā par iekškvartālu remontiem uzvarēja SIA "Tika", kas visus pagalmus un pievedceļus apņēmās savest kārtībā par 666 333 latiem, tomēr būvniekiem ar laicīgu un kvalitatīvu saistību izpildi radušās problēmas, tāpēc aprīlī vietām remonti turpināsies, bet citviet uzņēmēji paši par saviem līdzekļiem pārtaisīs pagalmus, kas izremontēti nekvalitatīvi, raksta LETA.

Ušakovs noraidīja iespēju, ka problēmas radušās tāpēc, ka lielo apjomu uzņēmies viens pretendents. Pēc uzņēmēju teiktā, līguma izpildi kavējusi situācija darba tirgū - trūkst strādnieku un ir apgrūtināta darbu organizēšana.

Arī šogad par visiem iekškvartālu remontiem tiks izsludināts viens iepirkuma konkurss un tas tiks darīts jau tuvāko dienu laikā, lai, ierēķinot laiku potenciālo sūdzību izskatīšanai, būvdarbus varētu sākt ne vēlāk kā aprīļa beigās.

Ušakovs piebilda, ka šogad tiks remontēti ne tikai pašvaldībai piederošie pagalmi, bet arī iekškvartāli, kuri pieder privātīpašniekiem vai kooperatīviem, ar nosacījumu, ka īpašnieki Zemesgrāmatā reģistrēs apgrūtinājumu, kas liedz ierobežot piekļuvi pagalmam.

Primāri remontējamie iekškvartāli izraudzīti, ņemot vērā to tehnisko stāvokli, sūdzību skaitu, kā arī prioritāri būvdarbi tiks veikti pašvaldībai piederošajos īpašumos. Iekškvartālu remontos pašvaldība šogad plāno ieguldīt 4 miljonus latu un līdzīgs investīciju apjoms tikšot plānots arī turpmākos četrus gadus, līdz visi Rīgas pagalmi būs izremontēti.

Foto: no vietnes apkaimes.lv

Komentāri