Aukstajā laikā Rīgas nakts patversmes atvērtas arī dienas laikā; apmeklētāju skaits strauji audzis, Mixnews.lv

Aukstajā laikā Rīgas nakts patversmes atvērtas arī dienas laikā; apmeklētāju skaits strauji audzis

фото

Sabiedrība | 2014. gada 21. janvārī plkst. 15:07

Aukstajā laikā Rīgas nakts patversmes ir atvērtas arī dienas laikā, atgādina Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Kā liecina departamenta apkopotā informācija, apmeklētāju skaits salā ir strauji audzis - ja 1.janvārī nakts patversmēs uzturējās 761 cilvēks, tad 20.janvārī, kad gaisa temperatūra Rīgā noslīdēja zem mīnus 14 grādiem, - 843 cilvēki. Kopš janvāra sākuma nakts patversmju apmeklētāju skaits pieaudzis par 86 personām jeb 11%.

Saskaņā ar Rīgas domes rīcības plānu "Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā", ja nakts gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 10 grādiem vai āra gaisa temperatūra zemāka par nulli un vēja ātrums lielāks par 10 metriem sekundē, tad nakts patversmes darbojas visu diennakti.

Ņemot vērā aukstos laika apstākļus, nakts patversmes Rīgā strādā arī dienā, un atbilstoši pieprasījumam tiek nodrošināts nepieciešamais vietu skaits. Rīgas pilsētā darbojas septiņas patversmes un naktspatversmes, kurās 863 vietas līdzfinansē Rīgas dome.

Līdz diviem mēnešiem gadā persona nakts patversmē var uzturēties bez maksas. Ja persona naktspatversmē uzturas ilgāk par diviem mēnešiem un tai nav noteikts trūcīgās personas statuss, persona veic daļēju maksu jeb tā saukto līdzdalības maksājumu par nakts patversmes pakalpojumu 0,64 eiro dienā. Nakts patversmē var saņemt siltu apģērbu, paēst vakariņas, izmantot sanitārās telpas, kā arī saņemt sociālā darbinieka konsultācijas.

Labklājības departaments aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī. Ja iedzīvotāju redzeslokā nonāk persona, kura uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos - uz ielas, dārza būdā, šķūnītī, pamestā ēkā vai citā vietā -, departaments lūdz informēt Rīgas patversmes Mobilo brigādi darba dienās no pl.9:00 līdz 17:00 pa mobilo tālruni 27023550.

Lai palīdzētu cilvēkam, kurš nonācis grūtībās, jāzvana ārkārtas dienestiem pa tālruni 112 vai policijai pa tālruni 110, vai arī neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113.

"Aicinām līdzcilvēkus aukstajā laikā nelietot alkoholu un apreibinošas vielas, kā arī novērtēt zemās gaisa temperatūras ietekmi uz cilvēka fizisko stāvokli un ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Cilvēkus, kas palikuši bez pajumtes, lūdzam izmantot iespēju uzturēties bezmaksas naktsmītnēs," atgādina Brice.

Tāpat rīdzinieki aicināti ziedot apģērbus, apavus, siltas zeķes, segas labā stāvoklī, kuras var nodot Rīgas patversmē Maskavas ielā 208 un Katoļu ielā 57.

SIA "V.E.L.G." nakts patversmes vīriešiem un sievietēm darbojas Bolderājā, Esplanādes ielā 1, bet biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" nakts patversme atrodas Latgales priekšpilsētā, Gaiziņa ielā 7.

Sievietes naktsmājas var atrast Rīgas patversmes sieviešu nodaļā Latgales priekšpilsētā, Bārddziņu ielā 2, "PINS" nakts patversmē Ziemeļu rajonā, Tvaika ielā 2, korpuss 12. Savukārt vīrieši patvērumu var meklēt Rīgas patversmes vīriešu nodaļā Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208, nakts patversmē "Zilais Krusts", Maskavas ielā 336, SIA "V.E.L.G." naktspatversmē Zemgales priekšpilsētā, Kartupeļu ielā 8.

Dienas centrs bezpajumtniekiem Katoļu ielā 57 darbojas katru darba dienu no pl.9:00 līdz 17:00, bet no 1.novembra tas darbosies arī svētku dienās. Dienas centrā dienā var uzturēties līdz 130 personas, septembrī to apmeklējušas vidēji 90 personas dienā. Tie bezpajumtnieki un maznodrošinātie klienti, kuri piedalās Dienas centra nodarbībās un veic līdzdarbības pienākumus, šeit var saņemt arī siltas pusdienas.

Rīgā darbojas četras zupas virtuves, kuras līdzfinansē Rīgas dome. Ziemā izsniegto zupas porciju skaits kopumā tiek palielināts līdz 1050 porcijām salīdzinājumā ar 680 porcijām oktobrī. Ēdiens tiek izsniegts piecas reizes nedēļā. Zupas virtuvēs nav jāuzrāda nekādi dokumenti, ēdienu var baudīt uz vietas vai arī ņemt līdzi uz mājām savos traukos.

Ēdiena izdales vieta skvērā starp Mazo Nometņu ielu un Zeļļu ielu darbojas darba dienās no pl.12:00 līdz 13:00, Krišjāņa Barona ielā 56 - katru dienu, izņemot svētdienas, no pl.9:00 līdz 10:00, Barona ielā 126 - katru dienu no pl.12:00 līdz 13:00, bet Hospitāļu ielā 55 - darba dienās no pl.9:00 līdz 11:00.

Komentāri