Daļēji atcels paaugstinātas ledus bīstamības periodu Rīgā, Mixnews.lv

Daļēji atcels paaugstinātas ledus bīstamības periodu Rīgā

фото

Sabiedrība | 2014. gada 23. janvārī plkst. 12:07

Rīgas dome plāno daļēji atcelt paaugstinātas ledus bīstamības periodu Rīgā. Tas ceturtdien tika izlemts Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (GKR) rīkotajā sanāksmē, kurā piedalījās pašvaldības institūciju pārstāvji, glābēji un makšķernieki.

Aizliegums kāpt uz ledus tiks saglabāts atsevišķās bīstamās vietās, kur ledus nav drošs nekad, piemēram, Daugavā no ietekas jūrā līdz Dzelzceļa tiltam, kā arī no Salaspils un Rīgas pašvaldību robežas līdz Sausajai Daugavai. Tāpat aizliegums būs spēkā Buļļupē no Daugavas līdz Bolderājas tiltam, Juglas upē visā tās garumā Rīgas teritorijā, kā arī vēl atsevišķās vietās, ziņo LETA.

Plānots saglabāt aizliegumu atrasties uz ledus pie tiltiem 100 metrus uz abām pusēm. Kā sanāksmē teica Radzevičš, aizlieguma mērķis nav ierobežot makšķerniekus vai citus ledus prieku baudītājus, šī lēmuma mērķis ir pasargāt cilvēku dzīvību un veselību.

Sanāksmē tika uzsvērts, ka, daļā ūdenstilpju atceļot aizliegumu, pašvaldība nepaziņo, ka ledus ir drošs. Atrašanās uz ledus ir bīstama jebkurā gadījumā, un katram cilvēkam pašam ir jāizvērtē sava rīcība, kāpjot uz ledus.

To atzina arī makšķernieku organizāciju pārstāvji, kas gan uzsvēra, ka lielākoties apzinīgi makšķernieki ir nodrošinājušies ar glābšanas līdzekļiem un izvērtē, kur ledus ir bīstams un kur var makšķerēt samērā droši. Makšķernieku pārstāvji arī akcentēja, ka pavasarī, kad atkarībā no laika apstākļiem ledus zaudēs savu izturību, aizliegumam atrasties uz ledus būs daudz lielāka nozīme.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) ceturtdien pl.9:30 sasauca sanāksmi, kurā atbildīgo dienestu un makšķernieku organizāciju pārstāvji vērtēja situāciju uz Rīgas ūdenstilpēm pēc ilgstoša un stabila sala iestāšanās.

Pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu kopš 21.janvāra uz Rīgas ūdenstilpēm tika noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts.

Saskaņā ar sabiedriskās kārtības noteikumiem par prasību neievērošanu var uzlikt naudas sodu līdz 71 eiro. Ja minēto prasību neievērošanas dēļ personu glābšanas darbos tiks norīkoti speciālie dienesti, naudas sods varēs sasniegt no 142 līdz 350 eiro.

Ņemot vērā faktisko ledus stāvokli Lielupē un Rīgas jūras līcī, kā arī hidrometeoroloģiskās prognozes, arī Jūrmalas pašvaldība no 17.janvāra noteikusi paaugstinātas bīstamības stāvokli un aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus Jūrmalas administratīvajā teritorijā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri