Vairākās vietās Rīgā joprojām aizliegts kāpt uz ledus, Mixnews.lv

Vairākās vietās Rīgā joprojām aizliegts kāpt uz ledus

фото

Sabiedrība | 2014. gada 24. janvārī plkst. 16:25

Iestājoties ilgstošam un stabilam salam, uz Rīgas ūdenstilpēm izveidojusies noturīga ledus kārta, tomēr daudzviet uz ledus joprojām ir aizliegts atrasties, ziņo LETA.

Iedzīvotājiem joprojām aizliegts atrasties uz ledus Daugavas posmā no Rīgas robežas ar Salaspils novadu līdz Sausās Daugavas ietekai un posmā no Dzelzceļa tilta līdz Rīgas jūras līcim, izņemot Āgenskalna līci, Andrejostas līci un Pīļumuižas baseinu.

Tāpat staigāt pa ledu aizliegts arī Buļļupes posmā no Daugavas līdz Bolderājas tiltam, Loču kanālā, Audupē, Hapaka grāvja posmā no Daugavas līdz Lignuma ielai, Juglas upē, izņemot makšķernieku iecienīto līci pie Vidzemes alejas, un Juglas kanālā, kā arī Sarkandaugavas posmā no Mīlgrāvja līdz Kundziņsalas 1.līnijai 32, Mīlgrāvī, Ķīšezera posmā no Mīlgrāvja līdz Sniķersalas ziemeļu galam.

Ledus ir bīstams arī zem tiltiem un ceļu pārvadiem 100 metru attālumā uz abām pusēm.

Minētajās vietās pašvaldība izvietos brīdinājuma zīmes, kurās būs norādīts par ledus bīstamību. Pašvaldība uzsver - tas, ka daļā ūdenstilpju aizliegums tiek atcelts, nenozīmē, ka ledus ir drošs. Atrašanās uz ledus ir bīstama jebkurā gadījumā, un katram cilvēkam pašam ir jāizvērtē sava rīcība, kāpjot uz ledus.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu uz Rīgas ūdenstilpēm tika noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus bija aizliegts.

Pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu kopš 21.janvāra uz Rīgas ūdenstilpēm tika noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts.

Saskaņā ar sabiedriskās kārtības noteikumiem par prasību neievērošanu var uzlikt naudas sodu līdz 71 eiro. Ja minēto prasību neievērošanas dēļ personu glābšanas darbos tiks norīkoti speciālie dienesti, naudas sods varēs sasniegt no 142 līdz 350 eiro.

Ņemot vērā faktisko ledus stāvokli Lielupē un Rīgas jūras līcī, kā arī hidrometeoroloģiskās prognozes, arī Jūrmalas pašvaldība no 17.janvāra noteikusi paaugstinātas bīstamības stāvokli un aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus Jūrmalas administratīvajā teritorijā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri