Lielākajā daļā Rīgas atcelts liegums kāpt uz ledus; vairākās vietās joprojām bīstami, Mixnews.lv

Lielākajā daļā Rīgas atcelts liegums kāpt uz ledus; vairākās vietās joprojām bīstami

фото

Sabiedrība | 2014. gada 25. janvārī plkst. 13:51

Iestājoties ilgstošam un stabilam salam, uz Rīgas ūdenstilpēm izveidojusies noturīga ledus kārta, tāpēc lielākajā daļā Rīgas teritorijā esošo ūdenstilpju atcelts aizliegums atrasties uz ledus atcelts, tomēr vairākās vietās tas joprojām var būt bīstami, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Pašvaldība uzsver - tas, ka daļā ūdenstilpju aizliegums tiek atcelts, nenozīmē, ka ledus ir drošs. Atrašanās uz ledus ir bīstama jebkurā gadījumā, un katram cilvēkam pašam ir jāizvērtē sava rīcība, kāpjot uz ledus.

Iedzīvotājiem joprojām aizliegts atrasties uz ledus Daugavas posmā no Rīgas robežas ar Salaspils novadu līdz Sausās Daugavas ietekai un posmā no Dzelzceļa tilta līdz Rīgas jūras līcim, izņemot Āgenskalna līci, Andrejostas līci un Pīļumuižas baseinu.

Tāpat staigāt pa ledu aizliegts arī Buļļupes posmā no Daugavas līdz Bolderājas tiltam, Loču kanālā, Audupē, Hapaka grāvja posmā no Daugavas līdz Lignuma ielai, Juglas upē, izņemot makšķernieku iecienīto līci pie Vidzemes alejas, un Juglas kanālā, kā arī Sarkandaugavas posmā no Mīlgrāvja līdz Kundziņsalas 1.līnijai 32, Mīlgrāvī, Ķīšezera posmā no Mīlgrāvja līdz Sniķersalas ziemeļu galam.

Ledus ir bīstams arī zem tiltiem un ceļu pārvadiem 100 metru attālumā uz abām pusēm.

Minētajās vietās pašvaldība izvietos brīdinājuma zīmes, kurās būs norādīts par ledus bīstamību.

Pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu uz Rīgas ūdenstilpēm tika noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus bija aizliegts.

Pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu kopš 21.janvāra uz Rīgas ūdenstilpēm tika noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts. Saskaņā ar sabiedriskās kārtības noteikumiem par prasību neievērošanu var uzlikt naudas sodu līdz 71 eiro. Ja minēto prasību neievērošanas dēļ personu glābšanas darbos tiks norīkoti speciālie dienesti, naudas sods varēs sasniegt no 142 līdz 350 eiro.

Ņemot vērā faktisko ledus stāvokli Lielupē un Rīgas jūras līcī, kā arī hidrometeoroloģiskās prognozes, arī Jūrmalas pašvaldība no 17.janvāra noteikusi paaugstinātas bīstamības stāvokli un aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus Jūrmalas administratīvajā teritorijā.

Komentāri