56 Latvijas pilsones Īrijā salaulājušās ar pakistāņiem (papildināta 16:27), Mixnews.lv

56 Latvijas pilsones Īrijā salaulājušās ar pakistāņiem (papildināta 16:27)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 18. janvārī plkst. 12:33

Pagājušajā gadā Īrijā 108 Latvijas pilsoņi reģistrējuši laulību ar trešo valstu pilsoņiem, aģentūru BNS informēja Latvijas vēstniecība Īrijā, kuru šonedēļ apmeklēja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, lai pārrunātu arī fiktīvo laulību problemātiku.

Vēstniecība informēja, ka tajā skaitā Latvijas pilsones noslēgušas 56 laulības ar Pakistānas pilsoņiem, 16 laulības ar Bangladešas pilsoņiem un 15 laulības ar Indijas pilsoņiem.

Vizītes laikā pārrunāta arī iespējamā policijas atašeja vietas izveide vēstniecībā.

Vēstniecība informē, ka tikšanās laikā tika panākta izpratne, ka jāstiprina abu valstu policiju sadarbība, lai ierobežotu fiktīvās laulības, kurās iesaistās Latvijas pilsoņi, un sauktu pie kriminālatbildības personas, kuras nodrošina trešo valstu pilsoņiem iespēju uzturēties arī Eiropas Savienībā, tai skaitā Īrijā.

Kā rāda vēstniecības pieredze, Īrijā ir ievērojams skaits nepilngadīgo personu, kuras ir ievietotas īru audžuģimenēs līdz pilngadības sasniegšanai, ja vecāki nenodrošina pietiekamu bērnu interešu aizsardzību vai pielieto vardarbību. Vēstnieks ar ministru vienojās, ka jāveicina abu valstu atbildīgo institūciju informācijas apmaiņa un sadarbība, lai nodrošinātu valstspiederīgo apzināšanu un sasniedzamību Īrijā.

Ministrs iepazinās arī ar fiktīvo laulību problēmas praktiskajiem aspektiem un specifiku Īrijā, kas prasa ciešu vēstniecības iesaisti. Tāpat tika apspriesta starpinstitucionālās sadarbības veicināšana Latvijā, lai novērstu fiktīvās laulības un īpaši - to veicinošos apstākļos, tai skaitā sadarbojoties ar Brīvo juridisko profesiju departamentu, iesaistot arī Latvijas Zvērinātu notāru padomi, Dzimtsarakstu departamentu un bāriņtiesas.

Vēstniecībā Īrijā Bordāns iepazinās arī ar pirmo Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs izsniegto jaunā parauga dzimšanas apliecību - izdruku no civilstāvokļu aktu reģistrācijas informācijas sistēmas, kas no šā gada sākuma aizstājusi ierastās civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecību veidlapas.

_ foto: anglobalticnews.co.uk_

Komentāri