"Nepilsoņu kongresa" parlamentā pulcējušies krievu valodas referenduma iniciatori un citi aktīvisti, Mixnews.lv

"Nepilsoņu kongresa" parlamentā pulcējušies krievu valodas referenduma iniciatori un citi aktīvisti

фото

Sabiedrība | 2014. gada 25. janvārī plkst. 14:25

Sestdien sabiedriskās kustības "Nepilsoņu kongress" augstākā orgāna - Nepārstāvēto parlamenta - 3.sesijā pulcējušies krievu valodas referenduma iniciatori un citi aktīvisti, kas iestājušies par nepilsoņu un krievvalodīgo tiesībām.

Aģentūra LETA novēroja, ka uz pasākumu ieradušies aptuveni 40 cilvēki.

Starp zālē sēdošajiem bija redzams krievu valodas referenduma iniciators un partijas "Par dzimto valodu" līderis Vladimirs Lindermans, Aleksandrs Giļmans, kurš bijis arī krievu skolu aizstāvības štāba biedrs. Tāpat bija ieradies kādreizējais krievu skolu aizstāvības štāba aktīvists Jurijs Petropavlovskis.

Aiz pasākuma vadītāja galda bija redzams cits krievu valodas referenduma iniciators un "Nepilsoņu kongresa" aktīvists Aleksandrs Gapoņenko.

Sesijas dienas kārtībā ir paveiktā darba pārskats, rezolūcija par Latvijas kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts desmitgadi, sabiedriskā tiesībsarga vēlēšanas, alternatīvs Latvijas Satversmes grozīšanas projekts, papildinot to ar preambulu, un "Nepilsoņu kongresa" rīcības plāns pēc tam, kad tiks izsludināts tiesas lēmums par pilsonības referenduma aizliegšanu.

Nepārstāvēto parlamenta rezolūcijas projektā parlamenta deputāti ar nožēlu atzīst, ka Latvijas vara apzināti nepieliek nepieciešamās pūles, lai pildītu savas saistības pēc Kopenhāgenas kritērijiem demokrātiju, cilvēktiesības, likuma augstāko varu un minoritāšu aizsardzību garantējošo institūtu stabilitātes nodrošināšanas jomā, proti, saistības paātrināt naturalizācijas tempus, ko Latvijas puse pieteikusi kā masveida bezpilsonības problēmas atrisināšanas ceļu.

Tāpat Nepārstāvēto parlamenta pārstāvji uzskata, ka Latvijas vara apzināti ignorē arī citas saistības, proti, samērīgi un elastīgi piemērot likumdošanu izglītības un valodu lietošanas, minoritāšu valodu apgūšanas jomā, kā arī attiecībā uz skolu izglītības nodrošināšanu minoritāšu valodā kompromisa proporcijā 40:60.

Latvija kā ES dalībvalsts uzņemto saistību neizpilde būtiski pazemina ES pieņemtos demokrātijas standartus un ievērojami apšauba ES spēju uzturēt tās turpmākajai veiksmīgajai attīstībai nepieciešamo demokrātijas līmeni, ar šo liekot šaubīties par pašu vienotās Eiropas ideju.

"Nepilsoņu kongress" tika dibināts pagājušā gada novembrī, tā augstāko pārstāvniecības orgānu - Nepārstāvēto parlamentu - 2013.gada jūnijā ievēlējuši vairāk nekā 15 000 cilvēku. "Nepilsoņu kongresa" mērķis ir netaisnīgā nepilsonības institūta likvidēšana Latvijā un vienotas Latvijas politiskās nācijas izveide.

Komentāri