Rīgas patversmēs pagājušā diennaktī gandrīz visas vietas bijušas aizpildītas, Mixnews.lv

Rīgas patversmēs pagājušā diennaktī gandrīz visas vietas bijušas aizpildītas

фото

Sabiedrība | 2014. gada 25. janvārī plkst. 16:54

Rīgas patversmēs pagājušā diennaktī gandrīz visas paredzētās vietas ir bijušas aizpildītas, taču pašvaldība aicina iedzīvotājus ziedot segas tiem cilvēkiem, kuri nevēlas doties uz patversmēm, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice.

Brīvas vietas šobrīd vēl pieejamas reliģiskās organizācijas "Zilais krusts" patversmē Maskavas ielā. Brīvas vietas šajā patversmē pieejamas tāpēc, ka tā ir vienīgā patversme, kur neuzņem cilvēkus alkohola reibumā. Kopumā Rīgā patversmēs tiek nodrošinātas 863 vietas.

"Visi cilvēki, kas bija vērsušies, ir izmitināti. Mēs gan aicinām patversmes apmeklētājus nelietot alkoholu," uzsvēra Brice.

Ja arī šonakt būs daudz cilvēku, tad neviens netiks atstāts uz ielas un patversmēs tiks izmitināti, solīja pašvaldības pārstāve.

Šodien strādā arī mobilā brigāde, kurai var ziņot par cilvēkiem, kas nakšņo, piemēram, šķūnīšos vai citās nepiemērotās vietās. Ņemot vērā, ka izdalītas teju visas segas un apģērbs cilvēkiem, kuri nedodas uz patversmēm, pašvaldība labprāt dienas centrā Katoļu ielā 57 no iedzīvotājiem pieņemtu liekas segas.

Bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem ir pieejams arī dienas centrs. Tas gan nav ļoti pārpildīts, taču tur apmeklētāji var baudīt siltumu un citus labumus.

SIA "V.E.L.G." nakts patversmes vīriešiem un sievietēm darbojas Bolderājā, Esplanādes ielā 1, bet biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" nakts patversme atrodas Latgales priekšpilsētā, Gaiziņa ielā 7.

Sievietes naktsmājas var atrast Rīgas patversmes sieviešu nodaļā Latgales priekšpilsētā, Bārddziņu ielā 2, "PINS" nakts patversmē Ziemeļu rajonā, Tvaika ielā 2, korpuss 12. Savukārt vīrieši patvērumu var meklēt Rīgas patversmes vīriešu nodaļā Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208, nakts patversmē "Zilais Krusts", Maskavas ielā 336, SIA "V.E.L.G." naktspatversmē Zemgales priekšpilsētā, Kartupeļu ielā 8.

Dienas centrs bezpajumtniekiem Katoļu ielā 57 darbojas katru darba dienu no plkst.9 līdz 17, bet no 1.novembra tas darbosies arī svētku dienās. Dienas centrā dienā var uzturēties līdz 130 personas, septembrī to apmeklējušas vidēji 90 personas dienā. Tie bezpajumtnieki un maznodrošinātie klienti, kuri piedalās Dienas centra nodarbībās un veic līdzdarbības pienākumus, šeit var saņemt arī siltas pusdienas.

Rīgā darbojas četras zupas virtuves, kuras līdzfinansē Rīgas dome. Ziemā izsniegto zupas porciju skaits kopumā tiek palielināts līdz 1050 porcijām salīdzinājumā ar 680 porcijām oktobrī. Ēdiens tiek izsniegts piecas reizes nedēļā. Zupas virtuvēs nav jāuzrāda nekādi dokumenti, ēdienu var baudīt uz vietas vai arī ņemt līdzi uz mājām savos traukos.

Ēdiena izdales vieta skvērā starp Mazo Nometņu ielu un Zeļļu ielu darbojas darba dienās no plkst.12 līdz 13, Krišjāņa Barona ielā 56 - katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst.9 līdz 10, Barona ielā 126 - katru dienu no plkst.12 līdz 13, bet Hospitāļu ielā 55 - darba dienās no plkst.9 līdz 11.

Komentāri