Zinātnieks: Farmācija lielā mērā dzīvo, pateicoties mūsu pašu slinkumam, Mixnews.lv

Zinātnieks: Farmācija lielā mērā dzīvo, pateicoties mūsu pašu slinkumam

фото

Sabiedrība | 2014. gada 26. janvārī plkst. 09:50

"Farmācija lielā mērā dzīvo, pateicoties mūsu pašu slinkumam," intervijā žurnālam "Kapitāls" saka zinātnieks, uzņēmējs un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis.

"Ja mēs kaut cik saprātīgi ēstu, ja mēs kustētos - kā mans vectēvs teica: "Reizi dienā jāpadara kāds darbiņš, lai iesvīst," -, ja mēs iemācītos labāk pārvarēt stresu, tad tās zāles vispār nevajadzētu!" uzskata Skrīvelis.

Viņš secina, ka mēs tomēr gribam, lai to mūsu vietā izdara tabletes. "Barības šķelšanai mēs ņemsim, teiksim, "Forte", lai mēs būtu spēcīgāki, ņemam, piemēram, "Mildronātu", antidepresantus rijam kā maizi," norāda Skrīvelis.

Uzņēmējs arī piebilst, ka joprojām daudzas kaites un problēmas mēs risinām ar postpadomju metodēm - ieraujot ko stiprāku.

Intervijā uzņēmējs piemin aprēķinus, ka cilvēka kā bioloģiskas mašīnas resursi ir 140 gadiem. "Tātad mēs pamanāmies paši dažādos veidos sačakarēt šos resursus un samazināt uz pusi. Ja tehnoloģijas, atklājumi te var ko labot - jauki," saka uzņēmējs, paužot cerības nodzīvot līdz vecumam.

Komentāri