Latvijas ukraiņi neprognozē ātru situācijas atrisināšanos Ukrainā, Mixnews.lv

Latvijas ukraiņi neprognozē ātru situācijas atrisināšanos Ukrainā (1)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 26. janvārī plkst. 12:48

Tuvāko dienu laikā Ukrainā būtu svarīgi panākt kompromisu starp valdību un opozicionāriem, taču situācijas atrisinājums nav gaidāms vēl ilgi, uzskata Ukrainas sociālās izpētes centra "Etnikos" vadītāj Nataļja Lisogorova.

Viņa atzina, ka situācija Ukrainā ir ļoti sarežģījusies, un, lai tā norimtu, valdībai un tās opozicionāriem pēc iespējas ātrāk ir jānonāk pie kāda kopīga risinājuma, jāpanāk kompromiss. "Ja tas nenotiks, tad situācija nebūs laba," viņa prognozēja. Ja tas nenotiks, tad šāda saspringta situācija Ukrainā var valdīt vēl ilgi.

Iespējams, ka kompromisa panākšana starp konfliktējošām pusēm ir dažu dienu jautājums. Tomēr, lai viss norimtu, būs nepieciešams krietni ilgāks laiks. Tomēr Lisogorova atteicās prognozēt, cik ilgs - situācija ir pārāk saasinājusies. "Ja būtu bijusi ātrāka rīcība, tik tālu nebūtu viss nonācis," viņa secināja.

Tomēr konkrētu risinājumu nemieru mazināšanai viņa nevarēja pateikt - neesot viennozīmīgi nosakāms, kā darīt, lai būtu labāk - par to jāvienojas valdībai un opozicionāriem.

Kā vienu no iemesliem, kāpēc Ukrainā ir nemieri, viņa minēja tās ģeogrāfisko atrašanos - no vienas puses tai ir Eiropas Savienība, bet no otras - pārējās postpadomju valstis un Krievija.

Viņa atzina, ka Latvijas ukraiņiem šis ir ļoti smags laiks, jo Ukrainā daudziem ir radinieki, tāpēc ir jo īpaši emocionāli smagi.

Vangažu ukraiņu biedrības "Jatraņ" pārstāve Irina Dukule atzina, ka viņai ļoti sāp sirds par notiekošo Ukrainā. Viņai nav saprotams, kāpēc cilvēki šādi rīkojas. "Nesaprotu, kā brālis pret brāli var tā rīkoties," sacīja Dukule.

Viņai nav skaidrs, kad vardarbība Ukrainā beigsies un kā panākt mieru, taču viņa aicina tautiešus to pārtraukt. "Nesaprotu, par ko viņi domā, kāpēc iet cīņā viens pret otru," viņa noteica, piebilstot, ka gribētos, lai nemieri beidzas pēc iespējas ātrāk.

Jau vēstīts, ka plašās demonstrācijas Ukrainu pāršalkušas pēc lēmuma atteikties no iespējas ar ES parakstīt asociācijas līgumu. Demonstrantu un drošības spēku sadursmēs Kijevā dzīvību zaudējuši vairāki demonstranti, kuriem bijušas šautas brūces.

Mēģinājumi miermīlīgi atrisināt Ukrainas politisko krīzi joprojām ir veltīgi, sestdien paziņojis iekšlietu ministrs Vitālijs Zaharčenko, apsūdzot opozīciju par ieroču vākšanu savos atbalsta punktos.

Komentāri 1
Tikai nevajagpirms 5 gadiem
Latvija nemaz nav istu ukrainu.Tikai sovjeti.