Vairākas Rīgas patversmes bijušas pārpildītas, Mixnews.lv

Vairākas Rīgas patversmes bijušas pārpildītas

фото

Sabiedrība | 2014. gada 26. janvārī plkst. 13:21

Vairākās nakts patversmēs Rīgā cilvēku skaits bijis lielāks par tur uzņemt paredzēto, taču visi ir izmitināti, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Kopumā Rīgas dome pilsētā esošajās nakts patversmēs finansē 863 vietas, taču pagājušajā naktī vēl bijušas arī brīvas vietas. Vislielākais cilvēku pieplūdums bijis Gaiziņa ielas patversmē un Maskavas ielā 208, kur nakšņojuši 190 cilvēki. Lai gan šis skaits esot vairāk nekā patversmē ir vietas, visi cilvēki ir izmitināti - vai nu koridorā, vai citās telpās.

Tiem, kas nav bijuši alkohola reibumā, piedāvāts doties uz patversmi "Zilais krusts", kur netiek uzņemti cilvēki alkohola reibumā - šajā patversmē šī iemesla dēļ ir vairāk brīvu vietu. Brice pastāstīja, ka nakts patversmēs aizvadīta mierīgi - visi atnākušie ir izguldīti un pabaroti.

Vakar izbraukumā devusies arī mobilā brigāde, kas apsekojusi jau zināmās vietas, kur pulcējas bezpajumtnieki. Tiem, kuri atteikušies doties līdzi uz patversmi, atstātas segas un silts apģērbs.

Arī pa dienu cilvēkiem ir iespēja sasildīties dienas centros, kas darbojas no pl.9 līdz 17. Tur iespējams paēst siltas pusdienas, skatīties televizoru, vai lasīt jaunāko literatūru, kā arī saņemt sociālā darbinieka konsultāciju.

Šodien Rīgā darbojas arī viena zupas virtuve - Krišjāņa Barona ielā 126,pie pareizticīgo klostera - tur siltas pusdienas pieejamas no pl.12 līdz 13.

Komentāri