EM: Desmit gadu laikā Baltijā apģērbu un apavu cenas straujāk pieaugušas Igaunijā, Mixnews.lv

EM: Desmit gadu laikā Baltijā apģērbu un apavu cenas straujāk pieaugušas Igaunijā

фото

Sabiedrība | 2014. gada 26. janvārī plkst. 14:36

Pēdējo desmit gadu laikā no trīs Baltijas valstīm apģērbu un apavu cenas straujāk pieaugušas Igaunijā, biznesa portālam "Nozare.lv" norāda Ekonomikas ministrijā (EM).

"Pēc statistikas datiem, pēdējo desmit gadu laikā trīs Baltijas valstīm ar līdzīgu ekonomiku ir bijusi krasi atšķirīga cenu dinamika apģērbiem un apaviem. Proti, cenas straujāk ir pieaugušas Igaunijā, bet samazinājušās Latvijā un Lietuvā," atzīmē EM pārstāve Evita Urpena.

Viņa skaidro, ka, piemēram, salīdzinot ar 2000.gadu, cenas apģērbiem un apaviem Igaunijā pieaugušas par 43,4%, Latvijā tās samazinājušās par 3,1%, kā arī Lietuvā tās samazinājušās par 32,8%.

Savukārt, salīdzinot ar 2008.gadu jeb laiku pirms ekonomiskās krīzes ar augstākajām cenām, Igaunijā cenas pieaugušas par 15%, Latvijā tās samazinājušās par 10,8% un Lietuvā - par 14%.

Pēdējā gada laikā, piemēram, 2013.gada novembrī, salīdzinot ar novembri pērn, cenas Igaunijā pieaugušas par 2,8%, Latvijā - par 0,4 %, bet Lietuvā cenas samazinājušās par 0,3%, norāda EM pārstāve.

Komentāri