Rīgas domes ikmēneša bezmaksas izdevumā Riga.lv būs 68 lappuses, Mixnews.lv

Rīgas domes ikmēneša bezmaksas izdevumā Riga.lv būs 68 lappuses

фото

Sabiedrība | 2014. gada 26. janvārī plkst. 16:33

Rīgas domes ikmēneša bezmaksas izdevumā "Riga.lv" būs 68 lappuses, un pašvaldības veidotais izdevums svērs 118 gramus.

Rīgas domes Plānošanas, iepirkumu un kontroles nodaļa nodibinājuma "Riga.lv" vajadzībām izsludinājusi iepirkuma konkursu par drukas pakalpojumiem Rīgas pilsētas pašvaldības laikraksta "Rīga.lv" izdošanai, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija.

Līgumu plānots slēgt uz 18 mēnešiem, taču līguma darbības laikā paredzēts nodrukāt 12 izdevumus jeb aptuveni vienu izdevumu mēnesī.

"Riga.lv" tirāža plānota 325 000 eksemplāru, taču līgumā iekļauti nosacījumi, ka nodibinājumam "Riga.lv" ir tiesības samazināt iepirkuma apjomu, ja līguma izpildes laikā tā finansējums tiek samazināts, tāpat pasūtītājam būs tiesības samazināt vai palielināt katras tirāžas apjomu līdz 10% atbilstoši noslēgtā līguma nosacījumiem.

Potenciālie drukātāji piedāvājumus iepirkuma konkursā var iesniegt līdz 3.marta pl.10 Rātslaukumā 1, 143.kabinetā.

Jau ziņots, ka nodibinājums "Rīga.lv" ar domes 7.oktobra lēmumu izveidots, lai izdotu bezmaksas laikrakstu un uzlabotu pašvaldības mājaslapas saturu. Nodibinājuma valdē iecelta Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laila Ivāna, bijušā Rīgas vicemēra Ainara Šlesera partijas LPP/LC bijušais preses sekretārs Ģirts Dripe, kurš tagad domē ir Amerika padomnieks, kā arī Rīgas domes Finanšu departamenta direktora biroja vadītājs Andris Konošonoks.

Rīgas domes vadība laikraksta veidošanu pamato ar nepieciešamību rīdziniekiem nodrošināt pēc iespējas plašāku informāciju par izglītību, sociālajiem jautājumiem, par to, kā siltināt mājas, par komunālo jomu, par domes pieņemtajiem lēmumiem un citiem jautājumiem.

Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) iepriekš uzsvēris, ka Rīgas domes departamenti, struktūrvienības, kapitālsabiedrības izdod bukletus un skrejlapas kopumā par 400 000 latu gadā. "Rīga.lv" mērķis ir pārtraukt šo informatīvo izdevumu drukāšanu un visu informāciju ielikt avīzē.

Nodibinājuma valdes uzdevums būs izdot laikrakstu uz ietaupījuma rēķina, kas radīsies, kad domes kapitālsabiedrības pārtrauks izdot bukletus. Opozīcijas partiju "Vienotība" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāti iebilda pret to, ka laikraksts tiks izdots divās valodās, norādot, ka šāda rīcība ir pretrunā ar Valsts valodas likumu, kas nosaka, ka valsts un pašvaldības institūciju un uzņēmumu izplatītajai informācijai jābūt latviešu valodā.

Tāpat opozicionāri kritizēja, ka projekta finanšu plūsma ir necaurskatāma, jo nodibinājums tiks finansēts arī no Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību - "Rīgas ūdens", "Rīgas satiksmes", "Rīgas namu pārvaldnieka" - līdzekļiem, līdz ar to izsekot reālajām "Rīga.lv" izmaksām nebūs iespējams.

Komentāri