Pērn Latvijā sarucis patvēruma meklētāju skaits , Mixnews.lv

Pērn Latvijā sarucis patvēruma meklētāju skaits

фото

Sabiedrība | 2013. gada 18. janvārī plkst. 14:57

Pērn Latvijā patvērumu meklējuši 189 ārzemnieki, kas ir gandrīz uz pusi mazāk nekā 2011.gadā, kad bija šādu personu rekordskaits – 335, ziņo aģentūra BNS.

Līdzīgi, kā iepriekšējos gados, arī pērn lielākais patvēruma meklētāju skaits ir bijis no Gruzijas, Kongo Demokrātiskās Republikas un Sīrijas, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

No Gruzijas bija vairāk nekā puse no visiem patvēruma meklētājiem. PMLP Patvēruma nodaļas vadītāja Līga Vijupe norādīja, ka tas nav skaidrojams ar politiskās vai cilvēktiesību situācijas izmaiņām Gruzijā, bet drīzāk ar globālo migrācijas ceļu maiņu, jo visbiežāk šie cilvēki Latviju ir izvēlējušies kā tranzīta valsti, lai nokļūtu tālāk Eiropas Savienībā.

Pagājušajā gadā bēgļa statuss piešķirts 10 personām, savukārt alternatīvais statuss – 20 personām.

Patvēruma likums paredz, ka starptautisko aizsardzību var piešķirt tikai tām personām, kuras viņu izcelsmes valstī tiek vajātas savas rases, tautības, reliģiskās, sociālās piederības vai politiskās pārliecības dēļ, kurām draud nāvessods vai spīdzināšana, necilvēcīga izturēšanās vai viņu dzīvība ir apdraudēta bruņotu konfliktu dēļ.

Komentāri