Raidījums: 76 santīmu parāda dēļ izsola dzīvokli, Mixnews.lv

Raidījums: 76 santīmu parāda dēļ izsola dzīvokli (1)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 26. janvārī plkst. 20:45

Divi tieslietu ministri nespēj atstādināt tiesu izpildītāju Uldi Zepu, kurš, neskatoties uz tiesas iebildumiem, izsolījis dzīvokli 76 santīmu parāda dēļ, un par kura darbībām sūdzības krājas kaudzē, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Zvērināts tiesu izpildītājs Zeps parādu piedziņas jomā kļuvis par simbolu amatpersonu visatļautībai un nicīgajai attieksmei pret sabiedrību, norāda raidījums, atzīmējot, ka ierasto praksi viņš varēs turpināt, jo savu amatu ir saglabājis arī pēc jauniem pārkāpumiem.

Kāda Jūrmalas iedzīvotāja parāds par dzīvokli bija tikai 76 santīmi, bet tiesu izpildītājs, nepārliecinoties, vai parādu nevar piedzīt, pārdodot kādu citu kustamu parādnieka mantu, uzreiz ķērās pie dzīvokļa izsolīšanas.

"Zvērināts tiesu izpildītājs Zeps, vēršot piedziņu uz nekustamo īpašumu, nav rīkojies pēc labas ticības un ar likumu piešķirtās tiesības izmantojis ļaunprātīgi," secināts Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas tiesneses lēmumā.

Līdzīgi Zeps rīkojies arī kādas Kauguru iedzīvotājas lietā, kur, piedzenot 30 latu administratīvu sodu, rīkoja viņas dzīvokļa izsoli. Tiesa gan netaisnīgo lēmumu atcēla.

Tiesu izpildītāja pārkāpumus izskatīja disciplinārkomisija, un izteica piezīmi. Zeps savu vainu neatzina un turpināja līdzšinējo praksi. Kā ziņo raidījums, drīz gaidāma vēl viena disciplinārlieta par viņa darbībām ar īpašumiem Ķemeru sanatorijas epopejā.

Sūdzībām krājoties, arī Tiesu izpildītāju padome rosināja disciplinārlietu, un Saeimas Juridiskā komisija devās izbraukuma sēdē, lai ar padomi pārrunātu, ka tā turpināt nedrīkst.

Pēc notikušā Tieslietu ministrija šonedēļ vēlējās izvērtēt Zepa darbību, bet tiesu izpildītājs paziņoja, ka nevarēs ierasties, jo ieplānojis izmantot sev pienākošos atvaļinājumu.

Raidījums informē, ka jau iepriekšējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns bija cerējis, ka tiesu izpildītājs tiks atstādināts. "Gala beigās, protams, ministrs paraksta dokumentus par atstādināšanu, taču ir jāievēro noteikta procedūra," izteicies Bordāns.

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina skaidrojusi, ka disciplinārlietu komisija var ieteikt ministram atstādināt no amata tiesu izpildītāju, bet šajā gadījumā pagaidām šāda te darbība nav iespējama.

Kā vēsta "Nekā personīga", disciplinārlietu komisijā atstādināšana nemaz nenotika - tiesu izpildītājs saņēmis rājienu un viņam būs vēlreiz jākārto kvalifikācijas eksāmens. Pēc neoficiālām ziņām, Zepu par labu lēmuši abi viņa kolēģi Jānis Tunnis un Katrīna Baltalksne un arī Aleksejs Remesovs no Tieslietu ministrijas. Par atstādināšanu ir bijusi tikai Kucina.

"Es sagaidīju, ka šim disciplinārsodam būtu jābūt daudz bargākam, es sagaidīju, ka tam būtu jābūt atstādināšanai no amata," nepatīkami pārsteigta ir jaunātieslietu ministre Baiba Broka (NA).

Broka pieļauj, ka varbūt nepieciešams izveidot vienotu disciplinārlietu komisiju visām juridiskajām profesijām, kur ieinteresētība un disbalanss nebūtu tik liels.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Man šķiet , ka vairākus gadus atpakaļ vienu šādu kropli Ventspilī uz ielas nošāva.