Cilinskis neizslēdz, ka strīds par Rīdzinieka karšu ieviešanu nonāks tiesā, Mixnews.lv

Cilinskis neizslēdz, ka strīds par Rīdzinieka karšu ieviešanu nonāks tiesā

фото

Sabiedrība | 2014. gada 27. janvārī plkst. 09:51

Ja Rīgas dome tomēr ieviesīs "Rīdzinieka kartes", strīds par to likumību būs jāizšķir tiesai, telekompānijas LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja jaunais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK).

Savukārt tad, ja tiesa lems par labu Rīgas domei, būs jāmaina likums par pašvaldībām vai arī jāpieņem speciāls likums par Rīgu kā galvaspilsētu, nosakot tai īpašas prasības, pauda Cilinskis.

Jāatgādina, ka līdz pagājušā gada 31.decembrim biļete Rīgas sabiedriskajā transportā maksāja 50 santīmus (0,71 eiro), taču kopš šā gada 1.janvāra biļetes cena ir noteikta 1,20 eiro (84 santīmi), kas atbilstot viena brauciena pašizmaksai. Tomēr pasažieri, kuri saņēmuši "Rīdzinieka karti", galvaspilsētas sabiedriskajā transportā varēšot braukt divreiz lētāk - par 0,60 eiro. VARAM kategoriski iebilst pret šo Rīgas domes ieceri.

Sākotnēji bija plānots, ka jaunā kārtība stāsies spēkā šā gada 1.janvārī, taču pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" laikus nepaspēja izsniegt "Rīdzinieka kartes" visiem, kuriem tās pienācās, tāpēc tika noteikts pārejas periods līdz 1.martam, kurā biļetes par puscenu jeb par 0,60 eiro var iegādāties visi pasažieri.

Foto: Saeimas kanceleja

Komentāri