Šoziem Latvijā nosaluši teju 60 cilvēki, Mixnews.lv

Šoziem Latvijā nosaluši teju 60 cilvēki

фото

Sabiedrība | 2014. gada 27. janvārī plkst. 16:04

Nosalšana šoziem kļuvusi par nāves cēloni 58 cilvēkiem, ziņo LETA.

Kā pastāstīja Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktore Aija Mežsarga, no 2013.gada 1.septembra līdz šā gada 24.janvārim sals Latvijā prasījis 43 vīriešu un 15 sieviešu dzīvības. Patlaban zināms, ka 17 no viņiem bijuši alkohola reibumā, bet daudziem analīzes vēl nav gatavas.

28 nosalušie atrasti Rīgas reģionā, 16 - Latgalē, seši - Vidzemē, pieci - Zemgalē un trīs - Kurzemē. Vietas kur atradušies sala upuri, bijušas dažādas, tostarp ielas, uz kurām atrasti 24 cilvēki, un meži, kuros atrasti 11 nosalušie.

Atdzišanas rezultātā organisms sāk zaudēt siltumu ātrāk, nekā spēj to atjaunot, skaidro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi. Alkohola lietošana būtiski palielina nosalšanas risku, jo tā ietekmē paplašinās ādas asinsvadi, mazinās drebuļu aizsargmehānisms un cietušais nespēj adekvāti uztvert apkārtni un notiekošo. Hipotermiju var veicināt arī dažādas saslimšanas, piemēram, cukura diabēts, centrālās nervu sistēmas bojājumi un dažādas traumas.

Visjūtīgākie pret siltuma zudumu ir bērni un vecāka gadagājuma cilvēki. Mediķu ieteikumi aukstajā laikā ir vienkārši - vilkt siltus, mitrumu necaurlaidīgus apavus, galvā likt cepuri un ap kaklu šalli, valkāt dūraiņus, jo tie silda labāk nekā pirkstaini cimdi, izvēlēties mitrumu necaurlaidīgas un siltumu saglabājošas virsdrēbes un vilkt vairākas apģērba kārtas, kas nav cieši pieguļošas ķermenim, tādējādi ļaujot asinsritei brīvi cirkulēt.

Komentāri