Katrs sestais bērns neierodas uz pieteikto ārsta vizīti un neatsaka to, Mixnews.lv

Katrs sestais bērns neierodas uz pieteikto ārsta vizīti un neatsaka to

фото

Sabiedrība | 2014. gada 28. janvārī plkst. 14:27

Pērn dažāda veida izmeklējumus un konsultācijas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā bija pieteicis 218 991 pacients, tomēr teju 36 000 jeb 16% no viņiem uz nozīmēto vizīti neieradās, slimnīcu par to iepriekš neinformējot, ziņo LETA.

Kā informēja slimnīcas pārstāve Romēna Namniece, lai gan neatcelto vizīšu skaits kopš pagājušā gada pavasara ir samazinājies par 4%, slimnīcas speciālisti uzsver, ka to neatcelšana negatīvi ietekmē daudzus Latvijas bērnus, kuriem tiek liegta iespēja savlaicīgi saņemt ārsta konsultāciju vai izmeklējumu. Tāpat tas veicina rindu veidošanos, savukārt mediķiem tiek liegta iespēja pilnvērtīgi izmantot savu darba laiku.

"Ir ļoti skumji, ka joprojām zināma mūsu sabiedrības daļa neuzskata par nepieciešamu rēķināties ar citiem, un neinformē ārstniecības iestādi par to, ka nevarēs ierasties. Pēkšņa slimība, salūzis auto, nopludināts dzīvoklis - diemžēl katram tā var gadīties, taču par to var un vajag brīdināt. Jo ātrāk mēs saņemam informāciju, jo lielāka ir iespējamība kāda cita pacienta vecākiem piedāvāt šo vietu un plānot pacientu plūsmu, mazinot rindas pie mūsu speciālistiem," uzsver slimnīcas Ambulatorās veselības aprūpes daļas vadītāja Renāte Snipe.

Savukārt slimnīcas priekšsēdētāja Anda Čakša skaidro, ka katru gadu valsts iestādei piešķir noteiktu finansējumu, pēc kā tiek plānots ambulatorās palīdzības apjoms katram mēnesim. Viņa uzsver, ka ir situācijas, kad pieprasījums ir lielāks, nekā valsts budžeta līdzekļi to spēj segt vai ir izsmelta slimnīcas kapacitāte, tomēr svarīga ir arī veselības aprūpes organizācija.

"Bērnu slimnīca ir kā centrs, kur vecākiem doties pēc palīdzības. Un viņi zina, ka to saņems, ka palīdzība būs kvalitatīva un visu diennakti, kam tā arī ir jābūt. Vienīgais nereti tiek aizmirsts primārais filtrs - ģimenes ārsti. Ja šis filtrs strādātu efektīvāk, samazinātos lielais profilaktisko konsultāciju skaitu pie Bērnu slimnīcas speciālistiem un, ja vēl spētu samazināt neatcelto vizīšu skaitu, arī gaidīšanas rindas ievērojami mazinātos," norāda Čakša.

Slimnīcas speciālisti atgādina, ka atteikt rezervēto pierakstu Bērnu slimnīcā var, rakstot uz e-pastu "poliklinika@bkus.lv", zvanot uz tālruni "8866", vai aizpildot atteikuma anketu slimnīcas mājaslapā "www.bkus.lv".

Vienlaikus, lai samazinātu rindas, slimnīcas pārstāvji iesaka vecākiem izmantot slimnīcā strādājošo tiešās pieejamības pediatru un ķirurgu konsultācijas, kuri daudzos gadījumos spēj atrisināt problēmās bez specializētu speciālistu līdzdalības. Pie šiem ārstiem var tikt dažu dienu, maksimums nedēļas laikā, iepriekš piesakoties pa tālruni "8866".

Komentāri