Pirmā topošo pilsoņu uzticības solījuma došanas ceremonija varētu notikt Saeimā, Mixnews.lv

Pirmā topošo pilsoņu uzticības solījuma došanas ceremonija varētu notikt Saeimā

фото

Sabiedrība | 2014. gada 29. janvārī plkst. 19:53

Pirmā topošo pilsoņu svinīgā solījuma par uzticību Latvijai ceremonija plānota 21.februārī Saeimas Sarkanajā zālē, ziņo LETA.

Pilsonības likumā noteiktais pasākums notiks no pl.12:00 līdz pl.14:00, un tas tiks rīkots sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP). Plānots, ka solījumu dos ap 30 vai 40 personas, kuras uzņem Latvijas pilsonībā.

Saskaņā ar Pilsonības likumu persona, kuru uzņem Latvijas pilsonībā, svinīgā ceremonijā dod un paraksta solījumu par uzticību Latvijai. Solījuma tekstā teikts: "Es, (vārds, uzvārds), dzimis (dzimusi) (datums), kļūstot par Latvijas pilsoni, apsolu būt uzticīgs (uzticīga) Latvijas Republikai. Apņemos būt lojāls (lojāla) Latvijai un godprātīgi pildīt Latvijas Republikas Satversmi un likumus. Solos aizstāvēt Latvijas valsts neatkarību, stiprināt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, godīgi dzīvot un strādāt, lai vairotu Latvijas valsts un tautas labklājību. Apliecinu, ka mana rīcība nekad nebūs vērsta pret Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti."

Persona šo solījumu dod, ja noskaidrots, ka nav šķēršļu tās uzņemšanai Latvijas pilsonībā. Svinīgās ceremonijas kārtību nosaka Ministru kabinets (MK).

Pēc solījuma došanas un tā parakstīšanas PMPLP amatpersonai jāinformē persona par turpmāko naturalizācijas procesa virzību, teikts MK noteikumos.

Svinīgās ceremonijas organizēšana likumā tika noteikta 2013.gadā.

Foto: Saeima

Komentāri