Zatlers: Draudi izteikti arī citiem drošības dienestu darbiniekiem, Mixnews.lv

Zatlers: Draudi izteikti arī citiem drošības dienestu darbiniekiem (1)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 30. janvārī plkst. 09:17

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) bijušais priekšnieks Jānis Kažociņš nav vienīgais, kurš Latvijā saņēmis draudus - tie ir izteikti arī citām amatpersonām un drošības dienestu darbiniekiem, intervijā "Latvijas Avīzei" sacījis Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) vadītājs Valdis Zatlers (RP).

Zatlers nav vēlējies sīkāk skaidrot, kas un kam ir draudējis, bet atzīmējis, ka "ar draudiem mēs šajā darba specifikā sastopamies ik pa laikam un tos uztveram ļoti nopietni". "Lai lieki nesatrauktu sabiedrību, parasti par šādām lietām skaļi nerunā, bet tas nenozīmē, ka to nav.

Protams, šis uzbrukums ir signāls arī pašreizējiem drošības iestāžu vadītājiem. Tādēļ pret šo lietu jāizturas ļoti nopietni. Pats bīstamākais būtu to pārvērst par kādu vienkāršu sadzīvisku epizodi. Šis nav tāds gadījums!" piebildis politiķis.

Komisijas vadītāja skatījumā, uzbrukuma Kažociņam gadījums ir izmeklēšanas iestāžu goda jautājums, jo skarts ir viens no drošības dienestu vadītājiem, kaut arī bijušais. "Tas ir skaidrs signāls, ka šeit eksistē kādi spēki, kuri nav draudzīgi Latvijas valstij un Latvijas sabiedrībai.

Tādēļ ir jāparāda, ka valsts vara ir stipra, ka tā spēj aizsargāt sevi un savus pilsoņus. Esmu pārliecināts, ka policija to labi apzinās, kā arī saņem visu nepieciešamo palīdzību no citiem drošības dienestiem," teicis Zatlers.

Zatlers domā, ka uzbrukumu Kažociņam varētu būt organizējuši gan spēki, kas lokalizēti pašā Latvijā, gan ārpusē, gan transnacionāli. "Mēs dzīvojam modernā pasaulē, un vairs nav tik vienkārši nodalīt - šai pusē robežai viss ir balts un otrā pusē melns. Gan teroristiskā vide, gan izlūku vide, gan noziedzīgā vide ir kļuvusi globāla."

Šis gadījums noteikti liks padomāt, ka ir saprātīgi aizsargāt tos cilvēkus, kuri bijuši tādos amatos, kas ir bīstami līdz pat mūža beigām, piebildis Zatlers.

Jāatgādina, ka 22.janvārī notika uzbrukums bijušajam SAB vadītājam Kažociņam. Uzbrucēji bijuši vismaz divi un izmantojuši gāzes baloniņu. Kažociņam nodarītās traumas uzreiz pēc uzbrukuma tika raksturotas kā vieglas. Par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231.panta 2.daļas - par huligānismu personu grupā, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu.

Foto: Saeimas kanceleja

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Pilna mentene un arī drošības diensti ir ar kremļa pakalpiņiem. Daži no viņiem ne tikai atbalsta, bet atklāti iestājas osipova bandā.
Parunāt jau drīkst, bet izdarīt kremļa draņķiem neko nespej.