Pie valdības ēkas notiks pikets krievu skolu atbalstam, Mixnews.lv

Pie valdības ēkas notiks pikets krievu skolu atbalstam

фото

Sabiedrība | 2014. gada 30. janvārī plkst. 11:50

Otrdien, 4.februārī, no pl.11:30 līdz 12:30 iepretim Ministru kabinetam notiks pikets, lai paustu atbalstu izglītībai krievu valodā, ziņo LETA.

Kā informēja Latvijas Krievu savienības pārstāvis Aleksandrs Filejs, piketa dalībnieki protestēs pret premjerministres Laimdotas Straujumas (V) pausto, ka agrāk vai vēlāk visās valsts skolās mācības notiks tikai latviešu valodā.

Savukārt koalīcijas sadarbības līgums paredz, ka no 2018.gada 1.septembra Ministru kabineta noteiktajā kārtībā valsts un pašvaldību mazākumtautību izglītības iestādēs visas izglītības programmas sāk apgūt valsts valodā, izņemot svešvalodas un tās, kuras nepieciešamas mazākumtautības valodas un attiecīgās etniskās kultūras apguvei.

Protesta organizatori ir pārliecināti, ka šie centieni neveicina mieru un harmoniju sabiedrībā, bet tās sašķeltību. Viņi norāda, ka jau patlaban, kad tiek īstenota bilingvālā izglītība, krievvalodīgajiem skolēniem nākas saskarties ar problēmām, tādēļ viņi jautā, kas notiks ar skolēniem, kad pilnībā likvidēs izglītību krievu valodā.

Pēc piketa organizatoru domām, Straujumas valdības iecerei būs negatīva ietekme uz krievu kopienas dzīves kvalitāti Latvijā, kā arī tā varētu veicināt jauniešu izceļošanu uz citām valstīm.

Komentāri