Sinoptiķi brīdina: Piektdienas naktī Latvijā gaidāms sasalstošs lietus!, Mixnews.lv

Sinoptiķi brīdina: Piektdienas naktī Latvijā gaidāms sasalstošs lietus!

фото

Sabiedrība | 2014. gada 31. janvārī plkst. 11:25

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) brīdina, ka piektdienas vakarā, sākot no Kurzemes, Latvijas rietumu un centrālajos rajonos gaidāms sasalstošs lietus, kā rezultātā veidosies stiprs apledojums.

Nakts pirmajā pusē nokrišņu zona tālāk pārvietosies uz Vidzemi, kur arī gaidāms stiprs apledojums.

Sasalstošs lietus veidojas, ja pie zemes gaisa temperatūra ir krietni zem nulles, bet augšējos slāņos ir siltāks gaiss. Prognozes uzrāda, ka piektdien virs Latvijas atradīsies siltās gaisa masas, līdz ar to veidosies liels gaisa masas kontrasts - augšējos slāņos gaisa temperatūra būs pozitīva, bet pie zemes - negatīva. Tāpēc nokrišņi, kas sākotnēji veidosies kā lietus, nonākot līdz zemei, sasals.

Kā skaidroja sinoptiķi, piektdien vienu līdz divu kilometru augstumā virs Latvijas gaisa temperatūra būs 0, plus 2 grādi, bet gaisa slānī tuvu zemei gaisa temperatūra nebūs augstāka par mīnus 4, mīnus 9 grādiem.

Situācijas, kad veidojas šāds sasalstošs lietus, nav visai biežas, norādīja LVĢMC. Pēdējo reizi tik intensīvs sasalstošs lietus un apledojums Latvijā novērots 2012.gada Ziemassvētkos. Toreiz gan zemi klāja bieza sniega sega.

Komentāri