Ēlerte: jāpanāk augsta iedzīvotāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās, Mixnews.lv

Ēlerte: jāpanāk augsta iedzīvotāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās

фото

Sabiedrība | 2013. gada 19. janvārī plkst. 16:03

Pašvaldību vēlēšanu rezultāti Rīgā ir atkarīgi no tā, cik vēlētāju tajās piedalīsies, un, piedaloties vismaz 70% rīdzinieku, tajās būs iespējams uzvarēt, šodien "Vienotības" Rīgas nodaļas kopsapulcē uzsvēra partijas Rīgas mēra kandidāte Sarmīte Ēlerte, ziņo LETA.

Ēlerte norādīja, ka rīdziniekiem ir jāsaprot, ka šīs pašvaldību vēlēšanas būs vēsturiskas, jo būs skaidrs, vai notiks pagrieziens, vai arī "Saskaņas centrs" (SC) nostiprināsies Rīgā.

Ēlerte, norādot uz iepriekšējo vēlēšanu rezultātiem, uzsvēra, ka SC ir stabils elektorāts, proti, ap 116 000 cilvēki, līdz ar to nepieciešams, lai Rīgā uz pašvaldību vēlēšanām ierastos 278 000 līdz 280 000 vēlētāju. No tā, cik cilvēku aizies uz vēlēšanām, būs atkarīgs to rezultāts, tāpēc nepieciešams, lai tajās piedalītos vismaz 70% rīdzinieku, skaidroja Ēlerte, uzsverot, ka tad būs iespējams uzvarēt.

Viņa uzsvēra, ka ir jārunā par vērtībām, kas kopīgas rīdziniekiem, tomēr tam jāattiecas arī uz katru konkrēti - uz jauniem un veciem, turīgiem un mazturīgiem. Šīm vērtībām jābūt adresētiem visiem rīdziniekiem, tomēr "visiem solīt visu" neesot raksturīgs "Vienotībai".

Komentējot partijas programmu pašvaldību vēlēšanām, Ēlerte to prezentēja piramīdas veidā, kuras pamatā ir sociālā drošība, mājoklis pagalms, vide un satiksme. Viņa arī piebilda, ka arī "Vienotība" uzskata, ka jāsaglabā atbalsts pensionāru braukšanai sabiedriskajā transportā, taču ir jautājums, kā konkrētam atbalstam jānonāk pie lietotāja.

Tālāk seko uzņēmējdarbība, izglītība, laba pārvalde un kultūra, savukārt piramīdas augšgalā ir vērtības un identitāte. Savukārt "Vienotības" lozungi pašvaldību vēlēšanām ir "Atdosim Rīgu Latvijai!", "Ziemeļu zvaigzne", "Pilsēta bez korupcijas" un "Sociālā atbildība".

Ēlerte akcentēja, ka līdz vēlēšanām palikušas 140 dienas un to rezultāts būs atkarīgs no tā, cik intensīvi un ar kādu atbildību partijas pārstāvji strādās.

Kā ziņots, šodien notiek partijas "Vienotība" Rīgas nodaļas kopsapulce, kurā tiks pārrunāts nodaļas paveiktais, aktualitātes, diskutēts par partijas mērķiem un uzdevumiem gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, kā arī tiks ievēlēts jauns nodaļas vadītājs un valde, aģentūru LETA informēja partijā.

Pagaidām "Vienotība" oficiāli nosaukusi tikai vienu pretendentu pašvaldību vēlēšanām - Sarmīti Ēlerti, kura ir Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāte. Saraksts ar pretendentiem uz deputātu krēsliem vēl ir tapšanas procesā.

Komentāri