Trešdien Latviešu Biedrības namā notiks atvadīšanās no filozofa Vilņa Zariņa, Mixnews.lv

Trešdien Latviešu Biedrības namā notiks atvadīšanās no filozofa Vilņa Zariņa

фото

Sabiedrība | 2014. gada 2. februārī plkst. 09:13

Trešdien, 5.februārī, pēdējā gaitā pavadīs mūžībā aizgājušo filozofu, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Vilni Zariņu, aģentūru LETA informēja Zariņa tuvinieki.

Atvadīšanās no filozofa paredzēta trešdien, 5.februārī, no plkst.12 līdz 14 Latviešu Biedrības namā Rīgā, pēc tam viņu pavadīs pēdējā gaitā uz Asaru kapiem.

Jau ziņots, ka Zariņš nomira 30.janvārī 83 gadu vecumā. Viņš dzimis 1930.gada 24.maijā.

Filozofijas doktors un LZA korespondētājloceklis Zariņš bija ilggadējs filozofijas vēstures pasniedzējs Latvijas Universitātē (LU) un LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks.

Zariņa pētniecības tēmas bija saistītas ar klasiskā humānisma vērtībām Latvijā un klasiskās kultūras vietu latviešu sabiedrības apziņā.

Zariņš ir bijis izdevniecības "Zvaigzne", vēlāk "Zvaigzne ABC" pagātnes domātāju darbu sērijas "Avots" redkolēģijas loceklis un līdzdarbojies kā tulkotājs, zinātniskais redaktors, priekšvārdu un komentāru autors aptuveni 25 pasaules filozofijas klasiķu tekstu sagatavošanā izdošanai latviešu valodā.

Līdzās zinātniskajai darbībai Zariņš ir daudzu publicistisku rakstu un dažādu žanru tekstu, tostarp darbu "Kraukļu un cīruļu laiks" (1995), "Kam pieder nams?" (1999) un "Brīvības pievārtē" (2005) autors.

Zariņš pazīstams arī ar savu darbību Latvijas neatkarības atjaunošanā, valsts un Rīgas kultūras un politiskajā dzīvē. Viņš bijis Rīgas domes deputāts, Valsts prezidenta vēstures komisijas loceklis, Rīgas Latviešu biedrības padomes loceklis, kā arī Latvijas Gētes biedrības biedrs.